12 najlepszych seriali anime, które można obejrzeć na Netflixie

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Zainteresowanie tematyką anime w Polsce nieustannie rośnie, a platformy streamingowe są doskonałym sposobem na spędzenie kilku interesujących wieczorów. Na Netflixie znajduje się kilka interesujących seriali, które warte są poznania. Tym bardziej, jeśli ktoś dopiero rozpoczyna swoją przygodę z anime.

Tokyo Ghoul

Delikatny horror utrzymany w mrocznym klimacie, którego akcja rozgrywa się w stolicy Japonii. Opowiada o niebezpiecznym świecie, w którym istnieją istoty nazywane ghoulami. Chociaż wyglądają jak ludzie, to muszą się ukrywać, aby przetrwać. Ich głównym problemem jest fakt, że gustują w ludzkim mięsie i tylko w ten sposób są w stanie zaspokoić swój głód.

Są oni tropieni przez specjalne służby. Główny bohater w wyniku nieszczęśliwych zbiegów okoliczności zostaje pół-ghoulem i niebawem będzie musiał zaspokoić swoje pragnienia. Kaneki odkryje sekrety świata, a także będzie musiał dokonać wielu trudnych wyborów.

Neon Genesis Evangelion

Anioły zstąpiły na Ziemię, ale dalece odbiegają one od wyobrażeń ludzi. Są to potężne i destrukcyjne istoty, których cele nie są znane. Ludzie zostali zmuszeni do opracowania skutecznych metod obrony. Jedną z nich są zmechanizowane miasta, które w chwili zagrożenia zostają skryte pod ziemią. Drugim sposobem zwalczania zagrożenia są potężne humanoidalne roboty, Evangeliony.

Jednym z pilotów zostaje Ikari Shinji. Syn dyrektora całej operacji związanej z badaniem i zwalczaniem Aniołów. Życie chłopaka powoli staje się prawdziwym koszmarem, podczas którego będzie musiał nie tylko walczyć z najeźdźcami, ale również z własnymi demonami i obcym ojcem.

Cyberpunk: Edgerunners

Przyszłość nie wygląda kolorowo. Miasto, w którym toczy się akcja, jest w pełni zdemoralizowane, a korupcja jest na porządku dziennym. Na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, a ufać nie można nikomu.

Ludzie zaczęli stosować modyfikacje organizmu, które wspomagają ich naturalne zdolności albo dają zupełnie nowe umiejętności. W takiej rzeczywistości żyje zdolny chłopak z ulicy, który postanawia zostać edgerunnerem, czyli najemnikiem wyjętym spod prawa.

Miecz Zabójcy Demonów

Przyjemne anime w klimatach fantasy. Akcja rozgrywa się w Japonii w okresie Taisho. Główny bohater staje się głową rodziny po śmierci ojca. Niestety niedługo później niemal cała jego rodzina zostaje zamordowana przez demona. Przeżył jedynie on oraz jego siostra, Nezuko, na którą rzucono klątwę i również stała się demonem.

Tanjiro postanawia zostać Zabójcą Demonów, wywrzeć zemstę i przywrócić człowieczeństwo swojej siostrze.

Król Szamanów

Złożone anime opierające się na motywie magii, świata duchów i sztuk walki. Wszystko to okraszone zostało przyjemnym poczuciem humoru. Głównym bohaterem przygód jest trzynastoletni Asakura Yoh.

Chłopak pragnie wziąć udział w zbliżającym się Wielkim Turnieju, który rozgrywa się raz na 500 lat. W tym celu niestrudzenie trenuje pod okiem swojej narzeczonej i mentorki, Anny, która jednocześnie jest medium. Droga będzie trudna i niebezpieczna. Tym bardziej że podczas podróży Yoh Asakura odkryje mroczne sekrety swojej rodziny.

Toradora

Przyjemne i bardzo luźne romantyczne anime, które opowiada o skomplikowanym życiu miłosnym licealistów. Ryuuji Takasu nie ma wielu przyjaciół, wychował się bez ojca, a jego matka jest alkoholiczką. Całą swoją uwagę poświęca szkolnemu życiu, a w szczególności pięknej Minori Kushieda, która chodzi z nim do klasy. Niestety jest to również miejsce, gdzie spotyka największe niebezpieczeństwo w postaci niepozornej Taigi Aisaki.

Blue Exorcist

Yukio i Rin są braćmi wychowywanymi przez przybranego ojca. Mężczyzna jest kapłanem i niestrudzenie szkoli chłopców do walki ze złem. Stara się również ukryć przed nimi niewygodny fakt, który na zawsze może odmienić ich życie. Yukio i Rin są synami samego władcy Piekła, a ich prawdziwa natura wkrótce da o sobie znać.

Madoka Magica

Madoka Kaname jest zwyczajną dziewczyną, którą pewnej nocy w swoim śnie jest świadkiem niezwykłych wydarzeń. Chociaż z początku nie przejmuje się sennymi marzeniami, to z czasem w rzeczywistym świecie zaczyna widzieć nawiązania do nich.

Wkrótce będzie musiała dokonać poważnych wyborów i zdecydować, po której stronie konfliktu czarodziejek z wiedźmami stanie. Niezależnie od decyzji, jej życie będzie poważnie zagrożone.

Black Lagoon

Propozycja dla fanów szybkiej akcji, dynamicznych pościgów, broni palnej i wybuchów. Black Lagoon jest organizacją działającą na pograniczu prawa. Często zajmują się przemytami i wykonywaniem zleceń, ale ich działania nie zawsze są związane z zyskiem.

Świat mafii jest skomplikowany i niebezpieczny. W postaciach w anime można dostrzec wiele głębi i sprzeczności, a każda z nich kieruje się innymi motywacjami.

The Seven Deadly Sins

Specyficzny humor i wartka akcja osadzona w dawnych czasach. Siedem Grzechów Głównych to grupa wyjątkowych rycerzy, którzy próbowali obalić królestwo Britanii. Ich misja nie powiodła się i przegrali ze Świętymi Rycerzami. Większość ludzi wierzy, że zginęli i już nie powrócą.

Dziesięć lat po tych wydarzeniach Święci Rycerze postanawiają się zbuntować i przeprowadzają zamach stanu. Przejmują władzę nad królestwem i stają się prawdziwymi tyranami. Córka króla ucieka z zamku i wyrusza na emocjonującą wyprawę, której celem jest odnalezienie Siedmiu Grzechów Głównych. Nie wie jeszcze, że ich nazwa ma istotne znaczenie.

Claymore

Demony youma opanowały świat. Do walki z nimi został powołany zakon Claymore, który zrzesza kobiety, w których żyłach płynie krew bestii. Wojowniczki robią wszystko, aby zniszczyć demony. Często nie przebierają przy tym w środkach i nie przejmują się życiem osób postronnych.

Główna bohaterka anime wyrusza w podróż w towarzystwie młodego chłopaka. Wspólnie odkrywają mroczną stronę zakonu Claymore, a także historię dzielnej Clare. Wszystko to w otoczce epickich walk, pojedynków i armii demonów.

When they cry

Piękna i brutalna opowieść na podstawie mangi „Gdy zapłaczą cykady”. Maebara Keiichi przeprowadza się do Hinamizawy. Niewielka wioska charakteryzuje się sennym klimatem i niezwykłym spokojem. W szkole chłopak dołącza do kółka gier i zabaw, gdzie poznaje cztery intrygujące dziewczyny.

Chociaż życie mija im beztrosko, to wszystko zmienia się w czasie święta Watanagashi. Jest to początek prawdziwego horroru. Niewytłumaczalne zjawiska i obłęd ogarniający społeczność prowadzą do krwawego finału.