Jak dobrze wypaść na Tinderze?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Tinder to zdecydowanie najpopularniejsza apka do randkowania. W dzisiejszym czasie zyskuje na popularności, gdyż coraz więcej osób korzysta z możliwości szybkiego poznawania nowych osób. Ale czy wiemy, czym tak właściwie jest Tinder, jakie ma wady i zalety oraz jak dobrze zaprezentować się w tej apce.

Co to jest Tinder?

Tinder to najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie. Służy ona do poznawania nowych osób. Jest dostępna w aplikacji na telefon oraz w przeglądarce komputerowej. Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Po rejestracji oraz podaniu podstawowych informacji na nasz temat tworzymy profil randkowicza. Ustalamy następnie, jakie osoby chcemy poznawać, podając ich wiek, a także lokalizację. Do wyboru mamy też inne parametry związane z zainteresowaniami czy celem przebywania na Tinderze.

Gdy rozpoczynamy randkowanie, pokazują się nam profile innych osób, które przesuwamy w lewo bądź w prawo. Przesunięcie profilu w lewo oznacza jego odrzucenie, a przesunięcie w prawo polubienie. Nasz profil również jest wyświetlany innym osobom, a gdy wspólnie przesuniemy nasze profile w prawo z daną osobą, utworzy się para. Po utworzeniu pary możemy rozpocząć czatowanie i rozmawianie z osobą która również nas polubiła. Zasada działania Tindera jest zatem bardzo prosta, a sama aplikacja w darmowej podstawowej wersji jest dostępna dla wszystkich osób.

Tinder oferuje również dodatkowe płatne plany i opcje, które zwiększają funkcjonalność tej aplikacji randkowej. W zamian za opłatę możemy przesuwać profile bez ograniczeń dziennych, wysyłać specjalne polubienia osobom, które będą wiedziały, że polubiliśmy ich profil zwane super lajkami czy widzieć osoby, które polubiły nas do tej pory. Jest to ciekawa opcja dla osób, które znają już Tindera i korzystają z niego na stałe, gdyż pomaga znaleźć drugą połówkę jeszcze szybciej i wygodniej.

Wady i zalety Tindera

Przede wszystkim Tinder jest bardzo prostą i łatwą aplikacją randkową. Dzięki niej nawet w ciągu kilkudziesięciu minut możemy poznać realnie wiele osób i nawiązać z nimi kontakty. Sama aplikacja jest prosta, intuicyjna i łatwa w obsłudze. W Tinderze znajdziemy również bardzo dużą liczbę osób, gdyż aplikacja ta jest popularna w wielu miejscach na całym świecie. Dzięki temu szansa na znalezienie drugiej połówki jest dużo wyższa niż na innych mniej popularnych portalach randkowych.

Istnieje również możliwość poszukiwania partnerów pod różnym kątem i w różnym celu. Możliwość wyszukiwania osób o podobnych celach randkowych ułatwia poznawanie się. Sama aplikacja w wersji podstawowej jest darmowa, więc nie musimy nic płacić za korzystanie z niej. Możemy również poznawać osoby z dowolnego państwa na świecie, gdyż aplikacja ta ma charakter globalny.

Choć Tinder ma wiele zalet, posiada również pewne wady, które warto wziąć pod uwagę gdy planujemy randkowanie w tego typu aplikacji. Przede wszystkim może być to powierzchowność, czyli ocenianie innych osób po zdjęciach. Tinder bazuje na takiej ocenie, co może nie sprzyjać w nawiązywaniu bardziej jakościowych znajomości. Tinder może być również dla wielu osób chcących zaangażować się w szukanie drugiej połówki niewystarczający w podstawowej wersji, więc może wymagać wykupienia opcji płatnej, aby randkować w takim zakresie w jakim chcemy. Duża liczba użytkowników, a także największa popularność tej aplikacji randkowej przyciągają również oszustów, a więc powinniśmy zachować na tej aplikacji szczególną ostrożność.

Jak dobrze się prezentować?

Gdy wiemy już czym jest Tinder, jak działa i jakie zalety posiada, warto również poznać kilka podpowiedzi jak dobrze się prezentować i jak stworzyć ciekawy profil. Pomogą one z pewnością zwrócić uwagę dużo większej liczby osób i znaleźć swoją drugą połówkę.

Przede wszystkim tworząc profil randkowicza, powinniśmy zadbać o zdjęcia, gdyż są one głównym elementem Tindera. Powinniśmy dodać kilka zdjęć przedstawiających nas w różnych ujęciach. Zdjęcia te powinno być profesjonalne, a także jakościowe i odpowiednio przygotowane. Nie mogą jednak przekłamywać rzeczywistości czy być poddawane zaawansowanemu retuszowi, gdyż w ten sposób może dochodzić do rozczarowań przy osobistych spotkaniach. Ważny jest również opis w którym możemy napisać kilka zdań o sobie oraz o celu naszej obecności na Tinderze. Opis ułatwia podjęcie decyzji o polubieniu bądź odrzuceniu, a także buduje pozytywny wizerunek.

Profile randkowe na Tinderze posiadają również wiele opcji i formularzy z informacjami do wypełnienia na nasz temat. Choć przeważnie nie są one obowiązkowe, warto podać jak najwięcej informacji o naszej osobie, gdyż może pomóc to podjąć decyzję o polubieniu naszego profilu innym randkującym, a także pomoże lepiej dopasowywać do nas osoby w aplikacji.

Jak randkować?

Choć istnieje tyle sposobów randkowania ilu uczestników Tigera, warto jednak przestrzegać pewnych ogólnych podstawowych zasad, które sprawiają, że poszukiwanie drugiej połówki będzie przyjemne i bezpieczne. O czym zatem warto pamiętać?

Przede wszystkim powinniśmy zachowywać daleko idącą ostrożność. Nigdy nie wiemy z kim rozmawiamy, a także czy druga osoba jest tą za którą się podaje. Tindera powinniśmy zatem traktować jedynie jako sposób odnajdywania nowych osób, a uczestników randek powinniśmy poznawać w świecie realnym. Ocenianie randkowiczów w świecie wirtualnym nie jest najlepszym pomysłem. Powinniśmy również stosunkowo szybko przechodzić do świata realnego i przenosić tam nasze znajomości. Pisanie w nieskończoność może prowadzić do rozczarowania i utraty dużej ilości czasu jeśli mamy błędne przekonanie o osobie z którą rozmawiamy.

Nasze zachowanie również powinno prezentować najwyższe standardy, a także wyróżniać się klasą i jakością. W tej aplikacji randkowej będziemy spotykali ludzi różnego pokroju, ale zawsze, warto być kulturalnym, miłym i uprzejmym. Nigdy nie powinniśmy nikogo obrażać, a także zachowywać się w nieodpowiedni w sposób. Możemy wtedy być zgłoszeni do aplikacji przez osoby, które poczują się dotknięte lub obrażone, co może z kolei skutkować usunięciem naszego konta. Nigdy też nie powinniśmy przekazywać nowo poznanym osobom na aplikacji pieniędzy, inwestować pieniędzy, a także podawać naszych danych personalnych.