Kąpielówki czy szorty. Co wybrać?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Męski strój kąpielowy składa się zawsze z jednej części. Na rynku można jednak znaleźć różne typy, które zapewniają wygodę i dobrze się prezentują. Jednak już na początku wybór może okazać się dosyć kłopotliwy. Jak zatem zdecydować się na odpowiedni strój dla siebie?

Jak wybrać kąpielówki męski?

Na rynku znajdziemy zarówno modele na basen, jak i na plażę. Przeważnie różnią się sposobem wykonania. Kąpielówki męskie na basen są bardziej przylegające do ciała, a plażowe – luźniejsze.

Slipy męskie

Slipy są klasycznymi kąpielówkami. Mają głębokie wcięcia z boków i należą do najtańszych produktów. Dobrze przylegają do ciała, przez co są idealne na basen. Nie krępują ruchów i powinny być odpowiednio dopasowana, by nie czyniły obtarć i nie powodowały dyskomfortu.

Bokserki męskie

Bokserki sięgają przeważnie połowy uda. Także dobrze trzymają się ciała i pozwalają na duży komfort pływania. Zaleca się je przede wszystkim panom, którzy nie przepadają za slipami męskimi. Jednak bokserki często optycznie skracają nogi.

Spodenki

Często sięgają połowy uda. Spodenki określa się też mianem bermudów. Posiadają gumkę i sznurek, które pozwalają lepiej dopasować je do ciała.

Ogólnie kąpielówki są bardzo uniwersalnym strojem kąpielowym, który nadaje się na basen i plażę. Poza tym tworzy się je z  materiałów szybkoschnących.

Jak wybrać szorty męskie

W przypadku szortów mamy do czynienia z luźnym produktem, który sięga do połowy uda. Najlepiej nadaje się na plażę. Zapewnia sporą wygodę i swobodę ruchów. Jest odpowiedni zarówno na pływanie, uprawianie sportów wodnych, jak i wylegiwania się na plaży.

Często korzystają z nich także biegacze. Zwłaszcza że modele te posiadają także kieszenie, w których można umieścić drobne przedmioty.

Kąpielówki czy szorty?

Wszystko oczywiście zależy od tego, gdzie zamierzamy pływać. Na basen lepiej sprawdzają się kąpielówki różnego rodzaju. Za to szorty nadają się na plażę i do uprawiania różnych sportów, nie tylko wodnych.

Zawsze podczas wyboru zwracamy uwagę na wykonanie. Materiał powinien być wytrzymały i szybkoschnący. Do tego najlepiej sprawdzą się kąpielówki bezszwowe, dzięki czemu nie będą obcierać skóry.

Rozmiar także ma znaczenie. Zbyt luźne – będą się zsuwać i nie zapewnią koniecznej wygody. Zbyt ciasne mogą prowadzić do obtarć i problemów z ukrwieniem.

Warto też kierować się własnymi preferencjami. Szczególnie w kwestii koloru i wzoru. Można zdecydować się na bardziej uniwersalne, jak czarne, białe lub szare. Jednak w sprzedaży znajdą się także różnokolorowe wersje.