Manicure męski od A do Z – czy warto korzystać z profesjonalnej pomocy?

Autor: Materiał partnera

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Wielu mężczyzn wizyt u kosmetyczki czy kosmetologa unika jak ognia, uważając to za niemęskie. A przecież dbałość o paznokcie jest ważna i samo przycinanie nie wystarcza, by dobrze się prezentowały.

W końcu są jeszcze skórki, które trzeba odsuwać czy wycinać, by paznokcie miały lepszy kształt, a warto jeszcze nałożyć preparat, który nawilża płytkę paznokciową, dzięki czemu prezentuje się zdrowiej. Tutaj pojawia się pytanie, czy warto korzystać z profesjonalnej pomocy, czy lepiej wykonywać manicure samodzielnie?

Jeśli widok frezarki czy polerki Cię przeraża, postaw na zestaw do manicure i samodzielną pracę

Profesjonalny męski manicure wymaga zastosowania nie tylko polerki, ale i frezarki. Zwłaszcza to drugie urządzenie i jego dźwięk może mężczyznę trochę zaniepokoić, a przecież nie chce pokazać swojej słabości i uciekać z gabinetu. Jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie zaufać specjalistce od manicure, to możesz postawić na samodzielną pracę nad paznokciami, która nie wymaga użycia frezarki. Zamiast niej można wybrać patyczki do odsuwania skórek, nożyczki do skórek, a także oliwkę i wacik bezpyłowy do oczyszczania paznokcia. Oczywiście najważniejsze akcesoria znajdziesz w zestawie do pielęgnacji paznokci są tu i cążki i nożyczki, a także pilnik czy gilotynka. Oczywiście trzeba wiedzieć, jak w prawidłowy sposób wykorzystywać te akcesoria i już spieszymy z wyjaśnieniami.

Przybornik do paznokci – jak dbać o paznokcie i skórki?

Wybierając zestaw do obcinania paznokci, zwróć uwagę, czy składa się ze wszystkich podstawowych elementów. Przyda Ci się zarówno gilotynka, cążki, jak i nożyczki, a także pilnik. Gilotynki możesz używać do paznokci u stóp. Mniejsza przyda się też do rąk, gdy Twoje paznokcie są twarde. Nożyczki sprawdzają się do wyrównywania, obcinania skórek, a także wtedy, gdy paznokcie są miękkie. Cążki przydają się do dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Jeśli masz wrastające paznokcie, co zdarza się w przypadku ich uszkodzenia, to zdecydowanie wybierz właśnie to narzędzie do manicure. Jeżeli chodzi o pilnik, to sprawdzają się zarówno wykonane ze stali, jak i pilniki szklane. Dobrze może sprawdzić się model o gradacji 100/80. Warto pamiętać, że paznokcie zawsze piłuje się w jednym kierunku, zatem błędem jest piłowanie w obydwu kierunkach, bo to niszczy paznokieć i powoduje jego rozwarstwianie się i osłabienie. Paznokcie należy skracać na wygodną długość i piłować na kształt podobny do kształtu wału paznokciowego.

Jak wygląda profesjonalny męski manicure?

Oczywiście zamiast samodzielnie wykonywać manicure można korzystać z usług profesjonalistów. Jednak robienie tego dwa razy w miesiącu nie wystarczy, bo piłować i skracać paznokcie trzeba co tydzień. Lepszym rozwiązaniem jest zatem korzystanie z profesjonalnego manicure na wielkie wyjście, a na co dzień korzystanie z zestawu do manicure. Każdy profesjonalny manicure rozpoczyna się od dezynfekcji dłoni i paznokci przy użyciu specjalnego żelu. Kolejnym krokiem jest odsunięcie skórek przy użyciu drewnianego lub stalowego kopytka. Następnie nabłonek paznokcia usuwany jest przy użyciu frezu nr 9, a skórki są dodatkowo oczyszczane frezem nr 1. Później kosmetyczka nadaje kształt paznokciom przy użyciu pilnika, np. pilnika laserowego. Potem używa polerki do wyrównania płytki paznokciowej. Sięga po wacik bezpyłowy, by usunąć pył i wycina skórki cążkami. W kolejnym kroku nakłada masło do rąk i paznokci i wmasowuje w płytkę przy użyciu polerki diamentowej. Na koniec wykonuje peeling dłoni i nakłada krem do rąk.

Dlaczego od czasu do czasu warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Samodzielnie na pewno nie wykonasz manicure tak precyzyjnie jak profesjonalista, dlatego warto korzystać od czasu do czasu, np. na wielkie wyjście z takiej usługi. Co ciekawe przy manicure kosmetyczka często wykonuje również masaż dłoni na końcu zabiegu, co jest bardzo odprężające. Taki zabieg pozwala zatem też nieco pozbyć się nagromadzonego stresu. Gdy wybierasz się na randkę albo wesele, to na pewno manicure się przyda, a gdy bierzesz ślub i fotograf będzie się skupiał także na Twoich dłoniach, to absolutne must have.