Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup maszynki do strzyżenia włosów?

Autor: Materiał partnera

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Mężczyźni noszą zwykle krótkie włosy, które wymagają regularnego strzyżenia. Choć salony fryzjerskie przyjmują klientów obojga płci, mężczyźni wolą rezygnować z ich usług na rzecz samodzielnego cięcia włosów. Wydaje się to być bardziej ekonomiczne, niż comiesięczne wizyty u fryzjera. Jednak do strzyżenia włosów potrzebna jest maszynka. Jej wybór może okazać się dość poważną przeszkodą w przejściu na samodzielne ścinanie włosów. Jaką maszynkę do strzyżenia włosów wybrać? Jakimi parametrami charakteryzują się profesjonalne maszynki do golenia włosów?

  1. Maszynki do strzyżenia włosów — regulacja długości golenia włosów
  2. Profesjonalne maszynki — rodzaj zasilania
  3. Dodatkowe funkcje i akcesoria, wymienne ostrza maszynki

Maszynki do strzyżenia włosów — regulacja długości golenia włosów

Każdy mężczyzna jest inny, dlatego podczas poszukiwań idealnej maszynki do strzyżenia włosów będzie sprawdzał inne parametry i oczekiwał innych funkcji. Dobrze byłoby, gdyby jakościowa maszynka gwarantowała regulację długości cięcia. Profesjonalne maszynki fryzjerskie posiadają taką funkcję, ponieważ nie wszyscy panowie noszą włosy o tej samej długości. Niektóre maszynki mogą pochwalić się kilkoma, a nawet kilkunastoma zmianami trybów. Zazwyczaj długość zmienia się poprzez przekręcenie głowicy na odpowiedni wskaźnik znajdujący się na skali. Jeśli strzyżenie włosów nie sprawia Ci już kłopotu, możesz poćwiczyć cieniowanie kosmyków, co sprawi, że Twoja fryzura zyska całkiem inny wymiar!

Profesjonalne maszynki — rodzaj zasilania

Bardzo ważnym zagadnieniem, jeśli chodzi o maszynki do strzyżenia włosów, jest rodzaj zasilania. Dostępne na rynku rozwiązania mogą pochwalić się zasilaniem kablowym, jak i akumulatorowym. Maszynki zasilane kablowo nie wymagają ładowania. Wystarczy podłączyć je do prądu i urządzenie jest gotowe do pracy. Maszynki zasilane akumulatorowo wymagają ładowania. Sprawdzają się w momencie, kiedy do gniazdka jest zbyt daleko, lub gdy strzyżenie odbywa się w miejscu, w którym dostęp do energii elektrycznej jest znacznie utrudniony. Zasilanie akumulatorowo sieciowe jest obecnie bardzo popularne i pożądane przez większą część klientów. Profesjonalna maszynka musi mieć wbudowany solidny akumulator, który bez ładowania będzie w stanie ostrzyc głowę nawet kilka razy. 

Dodatkowe funkcje i akcesoria, wymienne ostrza maszynki

Jeśli już wiesz, że możesz zmieniać długość strzyżenia, jeśli określiłeś swoje wymagania co do zasilania maszynki, pora na dodatkowe funkcje i akcesoria dołączane do urządzenia. 

Ogromną zaletą jest wodoodporność. Nie dość, że maszynka taka gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo, to dodatkowo można ją myć pod bieżącą wodą z włosów. Jest to niebywały komfort, o który warto zadbać. 

Doskonałą opcją są urządzenia, które łączą w sobie kilka ważnych dla mężczyzn funkcji. Może to być np. połączenie maszynki i trymera do brody. Jeśli zapuszczasz zarost i chcesz o niego zadbać podobnie, jak o włosy na głowie, trymer do brody będzie strzałem w dziesiątkę. Idealnie wyregulujesz zarost bez wizyty u barbera.

Urządzenia do przycinania włosów zwykle wyposażone są dodatkowo w etui. To fantastyczny dodatek, który sprawdza się zarówno w domu, jak i w podróży. Zamiast wpychać maszynkę po każdym goleniu do fabrycznego pudełka, wystarczy włożyć do etui, aby urządzenie się nie kurzyło. Etui zabezpieczy odpowiednio maszynkę także w trakcie podróży, dlatego na ten aspekt powinni zwracać uwagę mężczyźni, którzy sporo podróżują. Więcej na temat maszynek znajdziesz na stronie https://barberstore.pl/sprzet-barberski-26.