Plan na pierwszą randkę. Jak wygląda pierwsza randka faceta z klasą?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Przyszłość każdej romantycznej relacji zależy od pierwszej randki więc to już nie są przelewki. Wśród tematycznych dekalogów zawierających przydatne porady, możemy również znaleźć dekalog mężczyzny na pierwszej randce. Nie ma się co ograniczać, bowiem owe rady możemy zastosować także na kolejnych randkach. 

To, czym się kierujesz 

Każdy z nas ma swój własny charakter i każdy z nas kieruje się w swoim życiu jakimiś wartościami. Nie rezygnuj z nich, chcąc zdobyć upragnioną kobietę. Można to uznać za jakiś tam sukces, bo czemu nie, ale wypieranie się samego siebie to coś, co biega na krótkich nóżkach, zaraz się przewróci. Gentelman z zasadami, cóż, nie zawróci w głowie byle komu. Wysiłek jaki siłą rzeczy musimy włożyć w tę relację, by ją zbudować najlepiej od podstaw, nie może polegać na tym, iż facet nagle porzuci samego siebie. W relacjach, związkach międzyludzkich chodzi o obopólny komfort a niego nie da się uzyskać postępując w ten sposób… 

Jeżeli szukasz podręcznika podrywu albo szybkiego, skutecznego uwiedzenia, to poniższe rady na nic Ci się nie przydadzą, bo my tutaj nie o tym… 

Plan na randkę 

Żeby cokolwiek efektywnie zrobić, warto to sobie zaplanować, by uniknąć ewentualnych, często nieprzewidzianych wpadek. Kawiarnia, restauracja, kino lub teatr – brzmi dobrze. Warto więc, byś w ramach planu na Waszą pierwszą randkę, zadbał o rezerwację stolika lub odpowiednio wcześniej kupił bilety. Spontant czy działanie na ostatnią chwilę, nie sprawdzi się na pierwszej randce. No, chyba, że chcesz ją zepsuć, to wtedy tak… 

Raczej całego wieczoru czy to w lokalu gastronomicznym czy w instytucji kulturalnej nie spędzicie. W ramach zaplanowanej pierwszej randki wiedz dokładnie gdzie zabierzesz swoją towarzyszkę na resztę wieczoru. Będąc przygotowanym zaproponujesz coś konkretnego, nawet hurtem a Wy dzięki temu unikniecie bezcelowego, smętnego chodzenia bez celu po mieście. Bezradne rozkładanie rąk oraz szukanie czegoś na ostatnią chwilę bez jakiejkolwiek wiedzy na temat tego, czego szukamy, skutecznie może popsuć miłą atmosferę. 

Seks odłożony w czasie 

Jeżeli chcesz uchodzić za faceta z klasą, nie zepsuj tego nastawianiem się na seks już na pierwszej randce. Nie zakładaj, że Twoja towarzyszka od razu będzie chciała rzucić Ci się w ramiona i wskoczyć z Tobą do łóżka. Nie sugeruj takiego scenariusza Waszego spotkania. Facet z klasą ma jedną ważną zaletę – jest cierpliwy, wiedząc, że na wszystko przychodzi odpowiedni czas. 

Wystrojony na siłę 

Na pierwszą randkę nie strój się jak przysłowiowy szczur na otwarcie kanału. Nie ubieraj się jak ktoś, kim nie jesteś. Ubierz się tak, byś był najlepszą wersją samego siebie a nie cudzą kopią. Jedyne, co warto pokazać na pierwszej randce, jeżeli chodzi o ubiór to fakt, że starałeś się wypaść jak najlepiej, więc zdecydowałeś się zadbać o to jak wyglądasz i jak się prezentujesz. Ona wówczas zrozumie, że Wasze spotkanie jest dla Ciebie ważne. 

Mobilna randka 

Zaproponuj kobiecie, z którą umówiłeś się na pierwszą randkę, że po nią przyjedziesz. Nie naciskaj, jeżeli okaże się, a tak okazać się może, iż lepiej będzie jej się z Tobą spotkać na miejscu. Po spotkaniu odwieź lub odprowadź ją do domu. Jeżeli nie jesteś mobilny a Twoja towarzyszka wraca komunikacją miejską, wsiądź do niej razem z nią. Pożegnaj się z nią dopiero pod jej mieszkaniem, dbając zarazem o to, by tam bezpiecznie dotarła cała i zdrowa. 

W sytuacji kiedy kobieta skutecznie się miga od takiego pomysłu, odpuść. Może to być znak, że coś podczas Waszej randki się nie poskładało. W takiej sytuacji, tym bardziej się jej nie narzucaj. 

Kwiaty dla kobiety

Mimo, że panie kochają się w kwiatach i to ze wzajemnością, na pierwszej randce, mogą się one okazać czymś na kształt strzału w kolano. Kwiatka, zerwanego lub kupionego gdzieś okazjonalnie, możesz podarować swojej towarzyszce pod koniec randki, ale tylko wtedy, gdy wiesz, że Wasze spotkanie jest udane. 

Nie każde spotkanie jest od razu randką, więc kwiaty możesz zabrać ze soba następnym razem. Nie mniej jednak pamiętaj, by nie sprawić nimi problemu związanego z ich przechowaniem. Dobrą opcją jest wręczenie towarzyszce kwiatów podczas odebrania jej z domu. Wówczas wzięte od Ciebie kwiaty, może bez problemu umieścić w wazonie zamiast nosić przy sobie. Możesz także skorzystać z usługi poczty kwiatowej. Wyślij kuriera do jej miejsca pracy lub zamieszkania. Niech on dotrze jeszcze przed Waszym zaplanowanym spotkaniem. Do kwiatów koniecznie dołącz liścik… 

Opowieść o Tobie 

Randkując ze sobą ludzie bliżej się poznają. Znajdują wspólne pasje, tematy do rozmowy, jednym słowem – wszystko co może ich ze sobą połączyć. Snuj opowieść o Tobie. Tylko niech ta opowieść o Tobie nie będzie historią z początkiem ale pozbawioną końca. Rozmawiając na różne tematy, wplataj w Waszą konwersację wątki, dzięki którym Twoja towarzyszka będzie miała okazję bliższego poznania Ciebie. Zapytaj o jej zainteresowania i każdorazowo dopuszczaj ją do głosu. Jeżeli wyłapiecie tematy rozmowy, które możecie poruszyć, reszta Waszego spotkania swobodnie potoczy się dalej sama. 

Kontrolowany alkohol

Na randce nie możesz być pijany! Nie możesz przy swojej towarzyszce słaniać się na nogach! Wiadomo, iż atmosfera może się rozluźnić. Może się też tak stać, że będziesz zdenerwowany i zaczniesz szukać sposobu na ten stan rzeczy. Twoim obowiązkiem na pierwszej randce jest zapewnienie Twojej towarzyszce poczucia bezpieczeństwa a to można skutecznie zrobić jedynie na trzeźwo! 

Intymna atmosfera 

Na pierwszej randce, jeżeli wszystko pójdzie po Waszej myśli, może zrodzić się między Wami intymna atmosfera sprzyjająca czułościom. W miejscach publicznych, mimo naszej nieco większej otwartości, nadal jest to zjawisko nietolerowane społecznie. Otoczenie zwraca na nas uwagę i jest tym faktem zniesmaczone. Jeżeli zbytnio okazujesz czułość swojej towarzyszce, robiąc to przy świadkach, możesz zupełnie niechcący zepsuć jej opinię a przecież nie o to Ci chodzi, prawda?

Zapłacony rachunek 

Opłacenie rachunku za Waszą kolację w restauracji weź na siebie. To samo z uregulowaniem należności za bilety do kina bądź teatru. Zastanawianie się i analizowanie tego, kto kogo zapraszał zamień na wyciągnięcie portfela. Twoja towarzyszka ma pełne prawo chcieć dorzucić się do wspólnie wygenerowanego rachunku. Nie musi to od razu oznaczać, że ma ona do Ciebie jakieś uprzedzenia czy niewłaściwy stosunek. Facet, który zaprasza kobietę na randkę, musi być gotowy na płacenie rachunków za wieczór w całości. 

Telefon dzień po 

Telefon do kobiety dzień po spotkaniu z nią jest przejawem podstawowej kultury. Nawet jeżeli Wasza relacja widzi Ci się jako ta bez przyszłości, wykonaj do niej telefon dzień po. Najgorszą rzeczą po każdej randce jest udawać, że się zniknęło. Zapytaj jak się ma, co u niej słychać a przede wszystkim podziękuj za Wasze spotkanie. Niczego nie sugeruj, nie zadawaj pytań o popełnione gafy. Jeżeli nie chcesz kontynuować tej znajomości, nie dawaj nadziei na to, że będziecie się nadal spotykać. Staraj się nie sprawić jej przykrości.