Prawidłowa pielęgnacja brody – jakie kosmetyki są niezbędne?

Autor: Materiał partnera

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Utrzymanie brody w dobrej kondycji wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. To dzięki nim zarost jest miękki i przyjemny w dotyku. Kosmetyki nadają mu również piękny zapach. Aby uniknąć splątania brody, pojawienia się szorstkości i osłabienia włosów, sprawdź, czego używać do codziennej pielęgnacji brody.

Moda na zarost na twarzy sprawia, że wielu mężczyzn nosi brodę. Dzięki niej mężczyźni dodają sobie powagi i czują się atrakcyjniejsi. Broda wymaga jednak regularnej pielęgnacji, bez której staje się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Z tego względu panowie każdego dnia powinni sięgać po kosmetyki do brody, które zapewniają włoskom miękkość i delikatność. Które kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji brody są najważniejsze na co dzień?

Codzienna pielęgnacja brody za pomocą kartacza

Do codziennej pielęgnacji brody powinno się używać nie tylko kosmetyków, ale i kartacza. Kartacz pozwala dokładnie rozczesać włoski i usunąć z nich resztki kosmetyków do stylizacji oraz wszelkie zanieczyszczenia. Kartacz do gęstej brody dodatkowo masuje skórę twarzy, pobudzając mikrokrążenie. Dzięki temu włoski są silniejsze, mniej wypadają i zyskują więcej blasku. Pielęgnacja brody za pomocą kartacza zapobiega sklejaniu się włosów i gromadzeniu się martwego naskórka na skórze twarzy, dlatego powinno się ją wykonywać codziennie co najmniej raz.

Kosmetyki do mycia brody

Ważnym elementem pielęgnacji brody jest stosowanie kosmetyków do mycia. Zarost na twarzy ma inną strukturę niż włosy na głowie, dlatego niewskazane jest jego mycie zwykłym szamponem. Szampon do mycia włosów na głowie powoduje podrażnienia i sprawia, że włosy na brodzie stają się szorstkie. Mogą również stracić blask i być trudne do ułożenia, przez co zarost prezentuje się nieporządnie. Aby prawidłowo pielęgnować brodę na co dzień, powinno się sięgać po szampony z oferty takiej jak https://beardman.pl/kategoria/szampony-do-brody. Są to szampony, które zawierają w swoim składzie nawilżające i zmiękczające olejki. Dzięki nim włosy są miększe, a skóra jest lepiej chroniona przed podrażnieniami.

Szampon do brody stosuje się podobnie jak klasyczny szampon do włosów. Należy wcierać go w zarost aż do pojawienia się piany, a następnie dokładnie spłukać. Zarost po myciu można wygładzić za pomocą olejku, a następnie ułożyć. Dzięki temu broda wygląda estetycznie bez względu na jej długość i gęstość. Mycie zarostu za pomocą szamponu powinno się wykonywać nie rzadziej niż 2-3 razy w tygodniu. Panowie z tłustą cerą powinni myć zarost codziennie, by ograniczyć gromadzenie sebum na brodzie.

Regularna pielęgnacja brody – olejki i kremy

Na co dzień warto stosować olejek lub krem do brody, który działa nawilżająco i ochronnie. Olejek pokrywa powierzchnię włosów, wygładzając je i ograniczając utratę wody z ich wnętrza. Dzięki temu włoski są miękkie, sprężyste i odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. olejki do brody mają również piękny zapach, który sprawia, że mężczyzna kusi płeć przeciwną. Krem do brody z zawartością D-pantenolu z kolei łagodzi podrażnienia i pomaga utrzymać skórę wrażliwą w dobrej kondycji. Dzięki niemu odbudowuje się naturalną warstwę ochronną naskórka i skraca się czas gojenia mikrouszkodzeń naskórka, które powstały podczas golenia i usuwania niepożądanych włosków w celu nadania brodzie odpowiedniego kształtu. Krem i olejek można nakładać na twarz codziennie.