Przegląd najmodniejszych fryzur męskich – co teraz jest w modzie?

Autor: Materiał partnera

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Nadchodzi wielkimi krokami wiosna, a to odpowiedni czas, by odświeżyć swoją fryzurę. Jak co roku fryzjerzy proponują coś nowego, albo tradycyjne cięcia w nowej formie. Dotyczy to także koloryzacji. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam przegląd najmodniejszych fryzur męskich. Co jest teraz w modzie?

Faux hawk, czyli wariacja na temat irokeza

Jest to swoista grzeczniejsza wersja irokeza, która sprawdzi się zarówno do pracy, jak i na imprezę. Czym charakteryzuje się faux hawk? Oczywiście dłuższym pasem włosów ciągnących się od czoła aż do karku. Taka fryzura przeważnie jest cieniowana, a ów pas może być różnej długości, a także grubości. Taką fryzurę spopularyzowała swego czasu kultura punk. Obecnie w grzeczniejszej wersji można ją nosić także zaczesaną. Wystarczy sięgnąć po zestaw do stylizacji włosów dla mężczyzn. Wśród kosmetyków może znaleźć się puder do modelowania albo specjalna pasta z odpowiednim chwytem.

Wikingowie nadal w modzie, czyli Top knot lub man bun

Długie męskie włosy są absolutnie na tak, pod warunkiem, że są dobrze wypielęgnowane. Trzeba zatem dbać o regularne cięcie i sięgnąć po zestaw do włosów dla mężczyzn, zawierający dobry szampon, odżywkę. Warto również sięgnąć po tonik i pomadę do układania włosów. Te ostatnie będą pomocne przy upinaniu top knota albo tworzeniu man bun. Warto pamiętać, że najlepsza długość do układania man bun to 40 cm, czyli sporo. Ale zawsze można postawić na top knot, w przypadku którego włosy nie muszą być tak długie. Upinanie włosów czy warkoczy jest to trochę moda w stylu Wikingów, nie każdemu pasuje, ale można spróbować.

Fringe, czyli krótkie fryzury z grzywką

Fringe to męska fryzura z grzywką, w przypadku której ważne jest cieniowanie. Włosy nie powinny być proste i przylegające. Grzywka ma być pełna objętości, a jednocześnie powinna opadać w kierunku czoła. Jest to swoiste przeciwieństwo Tik Tok Hairstyle, który już wychodzi z mody. Obie fryzury łączy jednak to, że włosy muszą być podatne na układanie, a także powinny być teksturowane, odpowiednio cieniowane, co ułatwia układanie. Jednak Tik Tok Hairstyle wywija się do góry, a złośliwi twierdzą, że stąd wzięła się nazwa fryzury, bo jest w stanie wytrzymać tyle, ile trwa nagranie filmu na TikToka. W przypadku fringe warto zaopatrzyć się w zestaw do włosów dla mężczyzn o średnim lub mocnym chwycie. Włosy po bokach i z tyłu głowy są tu mocno wycięte. Trymowanie na krótko odbywa się odpowiednią nasadką, a grzywka wyraźnie wyróżnia się długością. Może być też w wersji kręconej z zastosowaniem trwałej.

Crew Cut, czyli fryzura łatwa w układaniu lub buzz cut, czyli fryzura beezobsługowa

Popularna w 2023 roku jest także fryzura Crew Cut w wersji krótkiej lub dłuższej. Jest to fryzura, którą upodobali sobie żołnierze. Jest bardzo krótka z tyłu i nieco dłuższa u nasady. Jednocześnie cięcie tak się układa, że fryzura nie wymaga ingerencji, ewentualnie można lekko ułożyć włosy palcami, rozprowadzając prestyler do włosów. Zupełnie bezobsługowy jest za to buzz cut, który także uznawany jest za fryzurę militarną i bezobsługową. By ją utrzymać trzeba jednak raz w miesiącu wybrać się do fryzjera. Tutaj kluczowe znaczenie ma zachowanie różnych milimetrowych długości, co sprawia, że cięcie prezentuje się naprawdę świetnie.

Jakie fryzury możesz jeszcze wybrać w 2023 roku?

I to jest najlepsze, bo właściwie nie ma ograniczeń. Można postawić nawet na undercut, choć trzeba przyznać, że obecnie modniejsze są fryzury, w przypadku których można zachować dłuższe boki. Można postawić nawet na middle part, przy czym tutaj trzeba pamiętać o dobrym układaniu, by fryzura nie wyglądała na ulizaną, bo wtedy nie prezentuje się dobrze. Boki fryzury middle part muszą być uniesione u nasady. Warto wykorzystać okrągłą szczotkę i puder do stylizacji włosów. Side part czy slick back to ponadczasowe fryzury, które możesz wybierać z powodzeniem także w tym roku. Pamiętaj, że włosy do nich powinny być odpowiednio przycięte, aby możliwe było ułożenie misternego przedziałka czy gładko zaczesanych włosów.