Zwroty

Każdy konsument ma możliwość zwrotu, w związku z odstąpieniem od umowy bez podania przyczyny, towaru zakupionego w sklepie internetowym ModnyChlopak.pl nawet wtedy, gdy towar jest zgodny z zamówieniem. W celu uzyskania możliwości zwrotu towaru wystarczy w ciągu 14 dni od jego otrzymania poinformować sklep ModnyChlopak.pl o odstąpieniu od umowy.

14 dniowy okres w którym konsument może odstąpić od umowy rozpoczyna się w chwili otrzymania towaru przez kupującego lub osobę przez niego wskazaną.

Co oznacza "odstąpienie od umowy"?

W przypadku odstąpienia od umowy umowę uważa się za niezawartą. Jeśli konsument odstąpił od umowy, powinien w ciagu 14 dni zwrócić towar do sklepu. Sklep z kolei ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do konsumenta.* Sklep może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

*UWAGA: Koszt związany bezpośrednio ze zwrotem towaru - czyli koszt dostarczenia zwracanego towaru do sklepu - ponosi konsument.

*UWAGA 2: Możesz oczywiście odpakować zamówiony towar i sprawdzić jego cechy użytkowe jednak pamiętaj, że konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania. Jeśli wartość zwracanego towaru została zmniejszona w wyniku np. zużycia będziemy musieli pomniejszyć zwracaną sumę proporcjonalnie do spadku wartości towaru.

*UWAGA 3: Sklep ma obowiązek zwrócić koszt dostarczenia towaru do konsumenta tylko do wysokości wyznaczonej przez najtańszy sposób dostarczenia dostępny w sklepie dla danego towaru.

Procedura zwrotu

 1. Poinformuj nas o chęci zwrotu towaru odstąp od umowy.
  Aby poinformować nas o swojej decyzji (skutecznie odstąpić od umowy), prześlij do nas deklarację odstąpienia od umowy. Pamiętaj o uwzględnieniu informacji, która pozwoli nam zidentyfikować twoje zamówienie.
  Zalecamy korzystanie z formularza, wydrukowany i wypełniony możesz przesłać do nas pocztą lub przesłać jego treść w wiadomości e-mail.
 2. Otrzymasz od nas potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
 3. Dobrze spakuj towar, który chcesz zwrócić. Ważne aby dobrze zabezpieczyć przesyłkę na czas transportu.
 4. Pamiętaj aby dołączyć do paczki swoje dane adresowe, tak byśmy mogli się z Tobą skontaktować. Możesz też dołączyć do niej wypełniony Formularz zwrotu.
 5. Wyślij paczkę na adres naszej firmy: (ModnyChlopak.pl ul. Północna 2 ul. Północna 2). Towar powinien być odesłany niezwłocznie, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od odstąpienia od umowy.

UWAGA: Towar odsyłasz do sklepu na własny koszt i odpowiedzialność. Pamiętaj by wybrać odpowiednią formę wysyłki (sugerujemy korzystanie z przesyłek kurierskich) i dobrze zabezpieczyć ją na czas transportu.

Jak przyspieszyć procedurę zwrotu?

Procedura zwrotu będzie przebiegać szybciej jeśli skorzystasz z poniższych porad:

 • Aby nas poinformować o odstąpieniu od umowy korzystaj z formularza zwrotu.
 • W miarę możliwości zwróć produkt w oryginalnym opakowaniu.
 • Do przesyłki dołącz wydruk formularza zwrotu i dowód zakupu.
 • Dobrze zabezpiecz towar na czas transportu.
 • Aby odesłać towar korzystaj z usług firmy kurierskiej.

Zwrot pieniędzy

Pieniądze zwracamy w terminie nie przekraczającym 7 dni roboczych.
Jeśli towar został nabyty przez przedsiębiorcę w celu związanym z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą, pieniądze zwracamy po otrzymaniu od przedsiębiorcy podpisanej faktury korygującej.

PODSTAWA PRAWNA:

Ustawa z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827)

Modnychlopak.pl korzysta z technologii opartej na wykorzystaniu plików cookie. Używamy ich w celu dostosowania witryny do potrzeb użytkowników. W każdej chwili możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas rozwiązań znajdziesz w polityce prywatności.
Modnychlopak.pl 2019 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Widzisz błąd, zgłoś do: mariusz@modnychlopak.pl