Czy dieta pudełkowa jest dla każdego?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Catering dietetyczny to wygodny sposób na to, by zaspokajać potrzeby żywieniowe, bez konieczności osobistego gotowania. Na zamawianie diet pudełkowych decyduje się coraz więcej osób. Posiłki z pudełek są nie tylko zdrowe ale także pyszne i różnorodne. Sprawdźmy więc, kto może najwięcej skorzystać na zamawianiu diet pudełkowych.

Czym jest catering dietetyczny?

Pod nazwą catering pudełkowy kryją się zdrowe posiłki na cały dzień, oferowane wraz z dowozem. Gotowe posiłki zanim powstaną, opracowywane są przez najlepszych dietetyków. Fachowcy od żywienia ustalają najlepsze proporcje składników odżywczych, przeliczają kalorie oraz troszczą się o to aby posiłki nie były monotonne. W firmach oferujących catering dietetyczny bardzo starannie dobiera się wszelkie składniki, które powinny być lekkostrawne i naturalne.

Równie ważne są metody obróbki cieplnej. To właśnie dlatego unika się smażenia a zamiast tego jak najczęściej stosuje się pieczenie oraz duszenie. Wszystkie dania przygotowywane są na bieżąco, następnie pakowane są do oddzielnych pudełek i oznaczane specjalnymi etykietami. Na samym końcu są one dowożone samochodami chłodniczymi do klientów. Catering dietetyczny to długookresowa forma żywienia, która ma się przyczyniać do budowania zdrowych nawyków.

Jeśli chodzi o ofertę cateringową to jest ona obecnie bardzo urozmaicona. Klienci mogą zamawiać diety odchudzające, wegetariańskie, sportowe czy diety oczyszczające. Dużą popularnością cieszą się także diety eliminacyjne takie jak dieta bez nabiału Czy dieta bez glutenu. Niektóre firmy oferują także diety dla seniorów, diety sokowe czy diety biurowe. Samo zamawianie diety jest niezwykle proste i można to zrobić przez telefon albo przez internet. Osoby, które mają problem z doborem programu żywieniowego mogą poprosić o pomoc dietetyka.

Kto i dlaczego najczęściej zamawia diety pudełkowe?

Catering pudełkowy przeznaczony jest dla wielu grup ludności. Będą to osoby, które chcą się zdrowo odżywiać, klienci, którzy chcą schudnąć czy osoby pragnące zbudować masę mięśniową. Wśród klientów nie brakuje także osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Z myślą o nich cateringi dietetyczne przygotowują diety dla diabetyków oraz diety dla osób z chorobami tarczycy. Ponadto dużą grupę klientów stanowią także te osoby, które liczą przede wszystkim na dużą wygodę związaną z otrzymywaniem gotowych posiłków na adres.

Najważniejsze zalety cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny pomaga prowadzić zdrowy styl życia. Dzięki temu, że wszystkie diety planują wykwalifikowani dietetycy, klienci mają pewność, że otrzymują pożywienie idealnie dopasowane do ich osobistych potrzeb. Bardzo ważną zaletą jest duża wygoda, którą zapewnia profesjonalny catering dietetyczny. Każda osoba, która ma zamówione diety pudełkowe może zaoszczędzić dużo czasu, bo nie musi samodzielnie układać jadłospisu, jeździć na zakupy, gotować i zmywać. Zyskany czas można przeznaczyć na dowolne aktywności.

Catering dietetyczny jest ceniony także za doskonały smak i oryginalne posiłki. Najlepsi kucharze dbają o to aby serwować zdrowe i lekkostrawne potrawy bazujące na sezonowych warzywach i owocach. Osoby, które lubią urozmaiconą kuchnię z pewnością będą zadowolone, bo w cateringu dietetycznym pojawiają się takie pyszne potrawy jak: koktajl brzoskwiniowo-cytrynowy, szakszuka z pieczywem pełnoziarnistym czy budyń jaglany z sosem migdałowym. Odpowiednio skomponowany catering dietetyczny zapewnia więc zdrowie i doskonałe samopoczucie.