Czy znalezienie miłości przez internet jest możliwe?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Zastanawiasz się czy znalezienie miłości przez internet jest możliwe? Czy warto randkować przez internet? Jaka aplikacja randkowa jest najlepsza? W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat randkowania online, co pomoże ci znaleźć miłość, jeśli tego właśnie szukasz. 

Randkowanie przez internet ma swoje plusy i minusy, podobnie jak każda inna metoda randkowania. To obecnie najpopularniejsza forma poznawania nowych ludzi, gdyż bez wychodzenia z domu możemy przeglądać setki profili znajdujących się na portalach randkowych. Mamy pewność, że każda z dostępnych tam osób jest singlem szukających miłości, przyjaźni bądź przygodnego seksu. Z kolei flirtując z napotkaną na mieście osobą nie mamy pewności czy jest ona wolna. Wiele osób w związkach flirtuje z innymi dla rozrywki, co nie jest niczym złym. Jednak warto dopytać na początku rozmowy o status związkowy napotkanej osoby. W ten sposób nie stracimy czasu na flirtowanie z osobą, która nie jest nami zainteresowana. 

Plusy i minusy randkowania przez internet

Jednym z największych plusów internetowego randkowania jest łatwość nawiązywania kontaktów. Nie ma co ukrywać, że często nieśmiałość czy strach przed odtrąceniem utrudnia nam podejście do napotkanej osoby, jeśli ta nam się spodoba. W końcu liczy się pierwsze wrażenie, którego nie chcemy zepsuć. Pisząc ze sobą na jednym z serwisów randkowych możemy niejako wyjść ze strefy komfortu, co ułatwi późniejsze spotkanie na żywo. W końcu jeśli dobrze nam się pisze, spotkanie powinno być równie dobre. Niestety nie zawsze tak jest, co można by zaliczyć do minusów internetowego randkowania. Często po fajnym pisaniu, kiedy dochodzi do spotkania, ktoś okazuje się zupełnie inną osobą. I oczywiście stres odgrywa w tym ważną rolę, dlatego nie powinniśmy wykluczać kogoś po jednym spotkaniu. Niektórzy potrzebują nieco więcej czasu, aby móc się otworzyć. 

Dużym plusem, a zarazem minusem jest ogromny wybór potencjalnych kandydatów do związku. Pewnie zastanawiasz się teraz, dlaczego duży wybór jest minusem. Otóż mając do wyboru wiele opcji nie zwracamy uwagi na szczegóły. Możemy zacząć traktować ludzi korzystających z aplikacji jak towar w sklepie. Zaczynamy rozmowę z wieloma użytkownikami jednocześnie, a kiedy coś nam w danej osobie się nie spodoba często urywamy kontakt bez wyjaśnień. Wiele osób wpada w taką pułapkę, kiedy intensywnie szuka miłości w aplikacjach typu Tinder. Początkowo uważnie przeglądamy profile użytkowników, jednak z czasem zaczynamy pisać do dużej liczby ludzi. Niestety utrudnia to nawiązanie trwałej relacji, gdyż ciężko jest wybrać wśród setek kandydatów. Duży wybór potencjalnych kandydatów jest również plusem, gdyż ułatwia znalezienie idealnego partnera. W końcu każdy z nas ma inne upodobania i oczekiwania. Jedni zwracają uwagę na wygląd, a inni szukają partnerów z podobnymi zainteresowaniami. W aplikacjach randkowych możemy z powodzeniem znaleźć miłość, ale jest to również dobra opcja na wakacyjny romans czy przygodny seks kiedy jesteśmy singlami. To również łatwy sposób na poznanie ludzi w czasie zagranicznych wyjazdów. W końcu wiele z dostępnych aplikacji randkowych działa na całym świecie.  

Minusem różnego rodzaju aplikacji randkowych czy serwisów jest to, że tak naprawdę nie mamy pewności z kim piszemy. Często rodzina bądź przyjaciele pomagają w poszukiwaniach miłości, również pomagając w pisaniu wiadomości z innymi. Niestety później na spotkaniu wszystko wychodzi kiedy ktoś okazuje się zupełnie innym człowiekiem. Dużym minusem jest to, że wiele osób przerabia zdjęcia w programach, aby wyglądać lepiej, co również wychodzi na pierwszym spotkaniu. A jeśli ktoś kłamie nas już na początku znajomości odnośnie swojego wyglądu, powinniśmy zakończyć tą relację jak najszybciej. Wiele osób wykorzystuje zdjęcia z najlepszego okresu w swoim życiu, aby przyciągnąć więcej potencjalnych kandydatów do związku. Warto unikać takich ludzi, gdyż celowo wprowadzają w błąd innych, tracąc tym samym nasz cenny czas. 

Jaka aplikacja randkowa jest najlepsza?

Obecnie w naszym kraju najpopularniejsze są dwie aplikacje – Tinder i Badoo. Pierwsza z nich jest znana głównie z tego, że można tam znaleźć zarówno partnera na dłużej, jak i towarzysza na jedną noc. Z Tindera korzysta również więcej młodych osób, które wychowane w świecie internetu często nie potrafią inaczej poznawać nowych ludzi. Z kolei Badoo sprawia wrażenie portalu, na którym szuka się raczej trwałej relacji. Oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak można zauważyć, że tam użytkownicy przykładają większą wagę do detali czy opisu, co jest podstawą do poznania drugiej osoby i nawiązania kontaktu z nią. Z kolei na Tinderze liczą się głównie zdjęcia, gdyż najczęściej na to zwracamy uwagę. Jeśli już pojawiają się opisy użytkowników to są one raczej krótkie i nie mówią nam nic o danej osobie. Ciekawe opisy dodają osoby, które poszukują czegoś więcej niż przygodnego seksu, gdyż w przeciwnym razie wystarczą same zdjęcia. Oczywiście te dwie aplikacje nie są jedyne, gdyż mamy do dyspozycji wiele innych serwisów randkowych, w tym również te polskie.