Kiedy należy korzystać z wosku pszczelego przy stylizacji włosów?

Autor: Materiał partnera

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Wosk do włosów jest doskonały do modelowania fryzur. Można go stosować jednakowo w przypadku włosów długich, krótkich oraz włosów kręconych. Nie tylko wpływa na wygląd włosów, ale je odżywia i chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Wosk do włosów – na lekko wilgotne włosy

Wosk do włosów znany jest od wielu lat i chociaż na pewien czas został zastąpiony żelem, to znów stał się niezwykle popularny, przede wszystkim na poniższe liczne zalety:

  • naturalny wygląd fryzury,
  • kontrola stylizacji,
  • matowe wykończenie,
  • utrwalenie fryzury,
  • modelowanie włosów,
  • łatwe układanie włosów,
  • ochrona przed wilgocią,
  • odżywianie i pielęgnacja włosów.

Aby oczekiwać konkretnych efektów, należy wybrać odpowiedni wosk do włosów, ponieważ produkty różnią się od siebie zawartością składników i przeznaczeniem do konkretnego rodzaju włosów. Podstawą jest czytanie etykiet na opakowaniach czy opisów w sklepach online. Trzeba też używać odpowiedniej ilości wosku, nakładając na suche czy lekko wilgotne włosy. Kosmetyki regenerują i wzmacniają kosmyki, dlatego warto je stosować na kręcone włosy, grube, ale również wysuszone i osłabione, po koloryzacji i trwałej ondulacji. Wosk jest doskonały, bo sprawia, że włosy są zdrowsze i pełne blasku.

Wosk pszczeli do stylizacji włosów

W celach pielęgnacyjnych warto używać wosku pszczelego, który odżywia i pozwala uzyskać naturalny wygląd włosów. Lepka konsystencja produktu pomaga utrzymać fryzurę w pożądanym kształcie. Zalecany jest szczególnie dla krótkich włosów, nadając im teksturę i utrwalając stylizację. Zapewnia trwałość i kontrolę nad uczesaniem. Stosuje się także do włosów kręconych, w celu uzyskania loków. Kosmetyk dodatkowo wzmacnia końcówki włosów. Ma właściwości nawilżające, dzięki czemu kosmyki są miękkie i elastyczne. Wosk pszczeli jest doskonały dla osób, którym zależy na matowym wykończeniu włosów.

Produkt służy do układania włosów oraz zabezpieczania ich przed słońcem, wiatrem, deszczem i mrozem. Firmy kosmetyczne dodają wosk pszczeli do wielu produktów, ze względu na właściwości zdrowotne. Jest bezpieczny w użyciu i sprawdza się dla różnych rodzajów włosów. Warto jednak wiedzieć, kiedy korzystać z produktu. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, można go stosować bez ograniczeń. Osoby uczulone na produkty pszczelarskie muszą najpierw przetestować kosmetyk na skórze, by nie wywołał reakcji alergicznej.  

Wosk na suche czy wilgotne włosy – dlaczego?

Wosk można stosować na suche włosy brody i wąsów, co pozwala zachować lepszą kontrolę nad kształtem, gdyż włosy są łatwiejsze do formowania. Można też utrwalić stylizację na dłużej, zapewniając trwałość i odporność na warunki pogodowe. Wosk nakładany na suche włosy pomaga w redukcji puszenia się. Należy wybrać odpowiedni produkt dla siebie. Przykładowo, wosk do wąsów Captain Fawcett nadaje zarostowi pełnego kształtu i stylowego wyglądu. Z kolei Percy Nobleman pozostawia pod nosem wspaniały drzewno-ziemisty zapach. Wosk Mr Bear Family Woodland ma lekką konsystencję i nadaje naturalny kształt wąsom. Na stronie https://beardman.pl/ można zamówić również produkt do brody i wąsów – OAK Beard Hold, zapewniający solidny i pewny chwyt oraz radzący sobie z odstającymi włoskami.

Wosk stosuje się często na wilgotne włosy, szczególnie w przypadku układania fryzury. Łatwiej się wówczas rozprowadza. Umożliwia równomierne pokrywanie każdego pasma, co pozwala na uzyskanie jednolitej stylizacji. Zapewniając również większą trwałość, niż w przypadku suchych włosów. Trzeba zachować umiar w nakładaniu wosku na nawilżone kosmyki, by fryzura nie wyglądała ciężko.