Koszulki robocze – sposób na reklamę

Autor: Materiał partnera

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Aby czuć się dobrze, pracownik powinien przede wszystkim mieć na sobie wygodne ubranie, które z jednej strony nie krępuje jego ruchów, a z drugiej strony nie prowadzi do przepocenia czy wyziębienia organizmu. Oba stany są niebezpieczne dla pracownika. Dlatego dobierając koszulki robocze, trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na to, czy ta odzież została wykonana z naturalnych materiałów. Tylko tego typu rozwiązania umożliwią sprawną codzienną pracę. Warto też dodać, że koszulki robocze mogą promować markę.

Koszulka robocza – komfort i zdrowie pracownika przede wszystkim

Dwiema najważniejszymi funkcjami, jakie powinna spełniać koszulka robocza, jest zapewnienie pracownikowi komfortu oraz ochrony. Materiał, z którego została wykonana tego typu odzież, ma więc w tym przypadku istotne znaczenie. Należy stawiać na tkaniny naturalne, oddychające, które pozwolą ograniczyć pocenie się pracownika, a przy tym zabezpieczą go przed przegrzaniem organizmu.

Koszulka robocza wykonana z materiału nieoddychającego i sztywnego może być niekomfortowa. Warto zatem zwrócić uwagę na to, żeby ubranie robocze było stworzone z miękkiej i elastycznej tkaniny. Zazwyczaj najlepsze są modele z bawełny lub z jej przeważającą w składzie domieszką. Tego typu koszulki robocze są nie tylko wygodne, ale też łatwe w pielęgnacji. Zazwyczaj wskazówki związane z ich czyszczeniem i konserwacją zawarte są na metce. Tego typu bluzki można też bez problemu prasować.

Koszulki pracownicze – sposób na budowanie zespołu

Jeżeli zależy nam na tym, by cały zespół prezentował spójny wizerunek, warto zadbać o to, by zapewnić wszystkim członkom takie same koszulki robocze. W ten sposób można budować własną identyfikację wizualną firmy. Tu istotny jest nie tylko materiał, ale też kolor takiego ubrania.

W zależności od profilu działalności można postawić zarówno na kolory bardziej stonowane, jak i wyraziste. Jeżeli chcemy, aby nasz zespół był widoczny, dobrze jest również postawić na elementy odblaskowe, które mogą być immanentną częścią tego typu stroju roboczego.

Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w tych firmach, gdzie pracuje się po zmroku i na zewnątrz. Przekłada się to nie tylko na widoczność pracownika, czyli na jego bezpieczeństwo.

W kwestiach związanych z kolorystyką można również zapytać o zdanie samych pracowników, którzy zasugerują, jakie konkretnie kolory odzieży roboczej będą im najbardziej odpowiadać. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem kolorystycznym jest stawianie na wyważone, neutralne barwy.

Przez koszulki robocze można także różnicować poszczególne zespoły pracowników. Osoby, które zajmują się odmiennymi zleceniami lub działają na innych budowach, mogą w konkretnych dniach nosić koszulki w innych kolorach.

Koszulki robocze – skuteczny gadżet reklamowy

Koszulki robocze to nie tylko ubranie dla zespołu. To element marketingu bezpośredniego. Wystarczy nadrukować lub naszyć logo firmy, by ze zwykłej bluzki koszulka robocza stała się sposobem na identyfikację konkretnej marki i firmy działającej na budowie albo w innym miejscu.

Jakie informacje warto zawrzeć na koszulce roboczej? Oprócz już wskazanego tutaj elementu wizualizacyjnego nawiązującego do marki dobrze jest również umieścić inne dane, które pozwolą na identyfikację firmy. Może być to numer telefonu lub adres e-mail albo prosty link do strony internetowej.

Takie dane pozwolą potencjalnemu, przyszłemu klientowi na szybki kontakt z firmą. Tym samym pracownik staje się wręcz chodzącą reklamą. Ważne jest więc, aby dobierać tych ludzi w sposób odpowiedni. Znaczenie ma też tu zachowanie pracowników na budowie czy też w zakładzie pracy. To właśnie pierwsze wrażenie, jakie taka osoba zrobi na przyszłym kliencie, może warunkować sukces lub jego brak związany z przyszłymi kontaktami biznesowymi.

Spodnie, bluzy do koszulek roboczych

Koszulka robocza to tylko jedna z części ubrania roboczego. Aby strój roboczy był kompletny, warto również zadbać o inne elementy związane z tego typu ubraniem. Pracownicy powinni dostać także służbowe spodnie robocze oraz bluzę roboczą.

Tego typu poszczególne elementy garderoby roboczej muszą ze sobą współgrać i pasować do siebie kolorystycznie oraz pod względem stylu. W ten sposób pracownik będzie godnie reprezentować firmę na zewnątrz.

Bluzy powinny być natomiast wygodne i oddychające, a z drugiej strony mieć odpowiednie naszywki i oznaczenia firmowe. Dzięki temu można bardzo łatwo zareklamować swoją firmę.