Na jaką okazję i do czego jeansowa koszula?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Jeansowa koszula kojarzy nam się ze światem kowbojów, Dziś noszą ją też celebryci i wiele innych osób. Nadaje się zarówno do pracy, jak i po niej.

Koszula jeansowa męska w tej czy innej formie była modna praktycznie już na początku poprzedniego stulecia. Najpierw nosili ją kowboje na Dzikim Zachodzie, bo dawała wygodę i była bardziej trwała, niż koszule bawełniane, które niszczyły się łatwo od słońca, potu i kurzu. Po wojnie nosili ją buntownicy w rodzaju Jamesa Deana. Dopiero w latach 70. koszula męska jeansowa trafiła też do damskiej szafy.

W latach 80. w trendach było noszenie głęboko rozpiętej koszuli. Lata 90. to za duża koszula jeansowa noszona w stylu grunge, razem z poszarpanymi spodniami i o kilka numerów za dużym t-shirtem.

Z czym nosi się koszulę jeansową?

Jeszcze kilkanaście lat temu modne były obcisłe koszule jeansowe noszone w stylu technoparty, jako mieszanina elegancji i szaleństwa w klubie. Obowiązująca wówczas stylizacja proponowała, żeby była ona z ciemnego jeansu i miała rękawy zawinięte w okolicy łokcia.

Świetnie wygląda koszula dżinsowa do beżowych spodni. W takim stroju można iść do szkoły i pracy, o ile nie obowiązuje tam zbyt ścisły dress code. Jeśli zarzucimy na to granatową marynarkę, powinno być jeszcze bardziej elegancko. Koszula dżinsowa do takiej stylizacji powinna być jasna. Do spodni można założyć ciemniejszy pasek lub nosić je solo.

Wpuszczona w ciemne czy jasne spodnie będzie dobrym strojem do pracy. Razem z szortami czy innymi luźnymi spodniami rozpięta koszula jeansowa, a pod nią t-shirt może być stylizacją codzienną. Z kolei szerokie koszule dżinsowe męskie z wąskimi, ciemnymi rurkami i mokasynami to strój dla młodej, modnej osoby, która chce podkreślić indywidualizm.

Najmodniejsze są obecnie dopasowane do ciała koszule jeansowe wpuszczone w obcisłe spodnie wykonane z podobnego materiału. Mogą być one z ciemnego jeansu lub skórzane. Ten strój świetnie podkreśla sylwetkę. Jest na tyle wygodny, że nadaje się na każdą nieformalną okazję, a przy tym modny. Najodważniejsi noszą koszule dżinsowe na gołe ciało, dodając do tego tylko buty bikery. Tak noszą się zbuntowani nastolatkowie nastolatkowie. Fajnie wygląda też koszula jeansowa przewiązana w pasie z szortami.