Czy mój partner jest moją bratnią duszą?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Czasami czujemy się tak dobrze w związku i z daną osobą, że dochodzimy do przekonania, że wreszcie znaleźliśmy swoją bratnią duszę. Jak znaleźć swoją bratnią duszę?

Znalezienie bratniej duszy może wytworzyć w tobie zmianę, która doprowadzi cię do wzrostu i jeśli skorzystasz z okazji, aby mieć tę osobę w swoim życiu, może sprawić, że zrozumiesz wiele rzeczy o swoim życiu i swoim bycie.

Co to jest koncepcja bratnich dusz?

Koncepcja bratnich dusz jest dość niejednoznaczna i często mylona z zakochaniem się. Problem w tym, że można rozpoznać bratnią duszę intuicyjnie i jeśli nie rozumiesz tej koncepcji, nie znasz siebie i swoich wibracji, to będzie to trudne do zrozumienia.

Bratnia dusza to osoba, która pasuje do twojej energii i z nią czujesz połączenie, które łączy to, co sentymentalne i emocjonalne w bardzo subtelny, ale silny sposób. Twoją bratnią duszą może być partner, przyjaciel (niezależnie od płci), a nawet członek rodziny.

Kiedy znajdziesz swoją bratnią duszę w swoim partnerze, połączenie może być jeszcze silniejsze i jeśli jesteś wystarczająco wrażliwy, możesz komunikować się ze sobą nawet ze swoimi myślami.

Jak bratnie dusze rozpoznają się nawzajem?

Romantyczni ludzie, zarówno mężczyźni jak i kobiety, często mylą kompatybilność z bratnimi duszami. Ale, nie każdy kto jest z nami kompatybilny jest naszą bratnią duszą. Aby to wiedzieć, musimy wziąć pod uwagę pewne kwestie.

  • Twoja bratnia dusza może być osobą, której najmniej się spodziewasz. W wielu przypadkach może to nie być nawet twój partner.
  • Nawet najlepszy przyjaciel może być twoją bratnią duszą. Więc jeśli czułeś, że twój najlepszy przyjaciel cię lubi, nie przegap okazji, aby spróbować.
  • Spostrzegasz, że wasze osobowości całkowicie się uzupełniają. Tak bardzo, że aż przerażające.
  • Sprawy między wami są od początku naturalne i komfortowe.

Kompatybilność między osobowościami nie oznacza, że on lub ona jest twoją bratnią duszą. Bo przecież możecie się wyjątkowo dobrze dogadywać, mieć podobne upodobania, ale marzenia i cele są zupełnie inne. Tutaj to już nie jest Twoja bratnia dusza!

Kolejnym aspektem, który często jest mylony, jest synchronizacja postaw. Na przykład, gdy mówią coś w tym samym czasie. Prawdą jest, że istnieje psychiczne połączenie bratniej duszy, ale jest to o wiele bardziej złożone niż to. Mówienie rzeczy w tym samym czasie to tylko kwestia wyrównania czakr poprzez długie przebywanie razem.

Innym ważnym punktem jest to, że bratnie dusze rozpoznają się nawzajem, nie tylko z tego życia, ale z przeszłych żyć; to powoduje, że mówią do siebie rzeczy, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomie, które powodują, że dokonujemy samoanalizy i zaczynamy szukać naszej ścieżki i celu.

Bratnie dusze nie rozwijają związku róż i śmiechu jako całości, wręcz przeciwnie, mogą produkować wiele bólu w sobie nawzajem, ponieważ celem bratnich dusz jest to, aby każda osoba poznała siebie, a następnie szła razem jako całość.


Jak wygląda relacja między dwiema bratnimi duszami?

Kiedy spotykasz swoją bratnią duszę, nie zdajesz sobie od razu sprawy, że to ona lub on. Od pierwszego kontaktu wzrokowego czujemy jednak inny rodzaj przyciągania. Nie jest to przyciąganie fizyczne ani psychiczne, bo przecież ledwo się znacie. Jest to autentyczne połączenie, które wykracza poza ciebie.

Jeśli już Ci się to przydarzyło, możesz dowiedzieć się, jak łatwiej rozpoznać swoją męską bratnią duszę. Innymi słowy, połączenie i więź, która powstała w tamtej chwili, jest tak silna, że w głębi podświadomości czujesz, jakbyś się nie spotykał, ale spotykał ponownie.

Wszystko, co się dzieje, jest autentyczne i ma się wrażenie, że po prostu płynie się z prądem przeznaczenia. Ich pomysły, myśli, pragnienia, opinie i niemal wszystko, co dotyczy ich osobowości, jest podobne. Co więcej, bratnia dusza charakteryzuje się wydobywaniem naszej najlepszej strony poprzez stawianie nam wyzwań i wyzwań.

Dlatego Twoją bratnią duszą będzie osoba, która każdego dnia popycha Cię do bycia lepszym i dawania z siebie tego, co najlepsze. Dzięki temu wszystkiemu możesz zorientować się, kim jest Twoja bratnia dusza.

Jak powinien wyglądać związek między bratnimi duszami?

Pomiędzy tym, co jest, a tym, co powinno być, znajduje się struktura. Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że bratnie dusze nie mają nic wspólnego z umysłem i jego strukturami, które często prowadzą nas do oszukiwania samych siebie.

Więc ustrukturyzowanie spotkania 2 dusz sprawia, że jeszcze bardziej gubią się w poszukiwaniu i ich rozpoznawaniu, bo podczas myślenia nie ma miejsca na uczucie, a bratnie dusze rozpoznają i łączą się przez uczucie.

Każde spotkanie dwóch dusz jest inne i kiedy się wydarzy, nie ma nikogo, kto by ci powiedział, to się po prostu dzieje, pojawia się i nagle jesteś już zaangażowany w związek, który pokazuje ci całkowicie, czym jesteś w najbardziej wysublimowanej formie miłości.

Skąd wiesz, czy dana osoba lub twój partner jest twoją bratnią duszą?

Bratnie dusze rozpoznają się nawzajem, nawet na długo, zanim my sami zdamy sobie sprawę z tego, co się dzieje. To tak, jakby cała nasza istota ciągnęła nas w stronę konkretnej osoby, bez możliwości oporu.

Więc jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, jak rozpoznać, czy dana osoba lub twój partner jest twoją bratnią duszą, jak dowiedzieć się, czy jesteśmy bratnimi duszami bez testu, oceń, jaki rodzaj połączenia miałeś: czy były iskry od pierwszego spotkania, czy był to wymuszony związek? Czy czujesz, że wszystko, co się dzieje, płynie swobodnie, czy musisz wymuszać rzeczy?

Odpowiedzi na tego typu pytania pomogą ci rozeznać, czy twój partner jest twoją bratnią duszą, czy nie, i zdecydować się na dążenie do niego. A może uświadomisz sobie, kto to jest Bądź przygotowany na wszystko! Bo jak już wspomnieliśmy, twoją bratnią duszą może być dobry przyjaciel, inna kobieta, a nawet członek twojej rodziny.

Pamiętaj, że to uprzywilejowana rzecz, jeśli twoja bratnia dusza jest również twoim partnerem, ponieważ wiele osób znajduje swoją bratnią duszę w swoim najlepszym przyjacielu, bracie lub siostrze, lub członku rodziny — to po prostu osoba, która uzupełnia i spełnia nas najbardziej! 


Znaki, po których można poznać, że mój partner jest moją bratnią duszą.

Chociaż nie ma określonej struktury, która obudowuje spotkanie 2 bratnich dusz, istnieją pewne cechy, które możesz odczuwać z różnym stopniem intensywności. Naucz się rozpoznawać swoją bratnią duszę.

Poczucie znajomości.

Kiedy jesteś ze swoją bratnią duszą, poczujesz spokój, który sprawi, że poczujesz się pewnie i który wypełni cię spokojem. Poczujesz się tak, jakbyś znał ich od dawna i jakby dzielenie się z nimi było codziennością.

Najlepsi przyjaciele.

Bratnie dusze rozwijają osobliwy poziom przyjaźni. Zwykle widać to, gdy są rozdzieleni, ponieważ istnieje niewypowiedziany kodeks miłości i współudziału między nimi, który sprawia, że są dla siebie nawzajem, nie mając dodatkowego interesu. Akceptują siebie takimi, jakimi są, a jeśli coś im się w sobie nie podoba, potrafią o tym spokojnie porozmawiać.


Znają się bardzo dobrze.

Ta wiedza wykracza poza to, co druga osoba lubi jeść czy jaki jest jej ulubiony kolor. Bratnie dusze rozpoznają nawzajem swoje uczucia, jak mogą się zachować w danej okoliczności, co czują w trakcie zmartwień, jakie są rzeczy, które mogą wywołać silną reakcję i jaka ta reakcja będzie.

Wiedzą, co może boleć, a także co mogą zrobić, aby ten ból ukoić. Pamiętaj, że cały związek opiera się na odczuwaniu i utrzymywaniu równowagi wibracyjnej i energetycznej.

Te same plany na przyszłość.

Te plany są nie tylko na poziomie par będących razem. Wasze plany jako jednostki odnoszą się do odczuwania i dzielenia w jakiś sposób tego samego ideału dla siebie. Oznacza to, że kiedy się zejdziecie, możecie wspólnie pracować nad wzajemnym rozwojem, nie zderzając się ze sobą.

Wzajemne wyzwania.

Wyzwania, które pojawiają się w każdym z nich są podobne do siebie, a gdy są już sparowane, trudności, które się pojawiają mają na celu uzdrowienie tej samej emocji. Dzięki temu bez dwóch zdań pracują jako zespół.

Przezwyciężanie trudności.

Ta część jest nieco trudna do zniesienia, ponieważ bratnie dusze naprawdę mają zdolność do pokonywania trudności. Nie oznacza to jednak, że faktycznie je pokonują.

Będzie to zależało od chęci, jakie każda z osób wkłada w związek oraz od poziomu świadomości, jaki posiada każda z nich. Bratnie dusze przechodzą przez etapy, w których jeśli nie mają tego samego poziomu, niestety nie pokonują ich, skazując się na pozostawienie wszystkiego dla drugiej szansy lub innego życia.

Są one autentyczne.

Zwykle w związku nieustannie tworzymy okładki lub postawy, które sprawiają, że druga osoba czuje się komfortowo. To nie zdarza się, gdy bratnie dusze spotykają się, ponieważ każdy czuje się wolny, by być tym, kim naprawdę są, bez osądzania i nagany od drugiego.

A jeśli ze strony jednego pojawi się jakikolwiek osąd czy oskarżenie, drugi zrozumie to i posłuży to do doprowadzenia do refleksji. To dlatego, że bratnie dusze prowadzą nas do poprawy jako istoty ludzkie.