Aplikacje randkowe. Czy warto z nich korzystać?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Aplikacje randkowe to bardzo ciekawy sposób na poznawanie nowych osób i zawieranie ciekawych znajomości. Często jednak wiele osób podchodzi do nich z pewną dozą dystansu i nie jest do nich przekonana. Czy zatem aplikacje randkowe mają zalety, a jeśli tak to dlaczego, warto z nich skorzystać? Poniżej sprawdzamy korzyści i wady aplikacji do randkowania.

Przede wszystkim sporym plusem aplikacji randkowych jest dostęp do dużej ilości osób, których szukamy. W rzeczywistości w pracy wśród znajomych i w miejscach w których się pojawiamy, nie moglibyśmy poznać aż tak dużej ilości kobiet lub mężczyzny, których preferujemy. Jest to zasadnicza zaleta nad poznawaniem osób w świecie rzeczywistym, gdyż w aplikacjach randkowych mamy do wyboru gigantyczne ilości osób. Wśród nich możemy wybierać, filtrować i poznawać takie profile, które spełniają nasze nawet bardzo dokładne wymagania. W internecie możemy zatem dotrzeć do konkretnych osób, których szukamy w dużej ilości. Łatwiej przyjdzie nam poznanie tej jednej, z którą będziemy chcieli kontynuować znajomość.

Łatwość i wygoda

Poznawanie osób w celach randkowych w aplikacjach, to również łatwość i wygoda. Nie dość, że mamy dostęp do dużej ilości osób, których poszukujemy, możemy również bardzo łatwo nawiązywać z nimi kontakty. Wystarczy ustawić odpowiednie parametry, a następnie wybrać daną osobę i skontaktować się z nią. Wszystko to zajmuje jedynie kilka chwil i jest dużo prostszy niż poznawanie się w świecie realnym.

Pozwala to zaoszczędzać czas, a także jest niezwykle komfortowe. Wstępną rozmowę możemy przeprowadzić, rozmawiając internetowo i dowiedzieć się wszystkich najważniejszych rzeczy o danej osobie, takich jak kim jest, czym się zajmuje lub czego szuka i oczekuje od takiej aplikacji randkowej. Nie musimy też wypełnić skomplikowanych formularzy, przychodzić wielu rejestracji czy posiadać sprzętu komputerowego spełniającego wysokie wymagania. Aplikacje randkowe dostępne są zarówno na komputery, jak i telefony, a ich instalacja jest bardzo prosta. Możemy zatem korzystać z nich, nawet jeśli nie znamy się na nowych technologiach i nie jesteśmy fanami internetowymi. To wszystko sprawia, że korzystając z aplikacji randkowych, możemy skupić się na poznawaniu nowych osób, a nie na całej otoczce związane z poszukiwaniami.

Większe szanse

Dość wymierną korzyścią aplikacji randkowych są również dużo większe szanse na poznanie odpowiedniej osoby w internecie, aniżeli w świecie realnym. Jest to ważny plus, gdyż wpływa na skuteczność randkowania i poszukiwania singli. Mając do dyspozycji bardzo dużą bazę osób samotnych, a także gdy możemy się z nimi kontaktować, możemy dużo szybciej i prościej nawiązać ciekawe znajomości. Oznacza to zatem większe szanse na skuteczność naszych działań. Korzystając z wyżej wymienionych plusów będziemy mogli zatem łatwiej odnaleźć osobę której szukamy właśnie w aplikacjach randkowych aniżeli w świecie realnym.

Wiele rozczarowań

Jedną z największych wad aplikacji do randkowania jest wiele rozczarowań z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Z racji tego, iż w aplikacjach randkowych przebywają duże ilości osób, siłą część rzeczy część z nich nie będzie odpowiednia dla nas. Im bardziej jakościowej relacji szukamy, tym więcej takich osób nie będzie pasowało do naszego celu. Oznacza to wiele rozczarowań  zawodów na różnych etapach znajomości. Po pewnym czasie może zacząć to zniechęcać do aplikacji randkowych. Aby z nich korzystać, będziemy musieli być niezwykle wytrwali i z dystansem podchodzić do takich apek. Rozczarowania tego typu, mogą wpłynąć również negatywnie na ogólne odbieranie płci przeciwnej czy wręcz zniechęcenie do poszukiwania drugiej połówki.

Pochłaniacze czasu

Aplikacje randkowe to również doskonałe pochłaniacze czasu. Oferują one rozmowy, przeglądanie coraz to nowych profili, a także rozmaite funkcje i opcje. Oznacza to, że na aplikacjach randkowych możemy spędzać nawet wiele godzin dziennie, co będzie sporą stratą czasu. Również będziemy musieli poświęcić czas na rozwinięcie przynajmniej kilku znajomości, aby zorientować się, z jakimi osobami mamy do czynienia. To wszystko sprawia, że aby na serio korzystać z aplikacji randkowych, będziemy musieli poświęcić pewną ilość czasu. Może być to zwłaszcza problematyczne dla osób, które nie posiadają go w nadmiarze, gdyż są np. zapracowane. Najlepszym rozwiązaniem byłoby poznanie kogoś w ciągu kilku dni i od razu przeniesienie znajomości do świata rzeczywistego. Realnie nie jest jednak tak pozytywnie, a w wielu przypadkach będziemy musieli poświęcić sporą ilość czasu na znalezienie osoby z którą wzajemnie przypadniemy sobie do gustu.

Czy warto z nich korzystać?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca i zdecydowanie, warto korzystać z aplikacji randkowych. Ogólnie nie są one zobowiązujące, a nasz profil i podawanie informacji w sieci możemy budować w taki sposób, aby nie przekroczyć pewnej granicy prywatności, którą sobie wyznaczyliśmy. Na rynku znajdziemy też wiele różnych aplikacji działających na różne sposoby, a także będziemy mieli dostęp do bardzo dużego grona osób, które szukamy. Z drugiej jednak strony aplikacje tego typu posiadają pewne wady takie jak czasochłonność czy rozczarowanie znajomościami, które nie rozwinęły się w takim kierunku w jakim chcielibyśmy.

Ogólnie warto korzystać z aplikacji randkowych, ale powinniśmy wziąć poprawkę na to, iż są to jedynie szanse na nawiązanie ciekawej znajomości i poznanie nowych osób. Powinniśmy podchodzić do nich z dystansem i nie obiecywać sobie zbyt wiele po poszukiwaniu drugiej połówki w internecie. Traktując je jednak w taki sposób, mogą być one idealnym sposobem na poszukiwania romantycznego towarzysza. Korzystając z aplikacji tego typu, warto również zachować daleko idącą ostrożność, gdyż nigdy nie wiemy z jakimi osobami piszemy i kto rzeczywiście znajduje się po drugiej stronie komputera. Aplikacja taka powinna zatem stanowić komfortowy sposób poznawania nowych osób i upraszczać spotykanie się oraz poznawanie w świecie realnym.