Co powinno znaleźć się w szafie eleganckiego mężczyzny?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Dobrze dobrany strój u mężczyzny odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Okazuje się, że panowie, podobnie jak panie, powinni mieć w szafie pewne uniersalne części garderoby, dzięki czemu zawsze będa wyglądać stosownie.

Które męskie ubrania warto wybierać na oficjalne okazje?

Podstawą męskiej szafy jest dobrej jakości granatowy garnitur. Może on być gładki albo z lekkim mikrowzorem. Niezbędne będą także: wysokiej jakości biała koszula, jedwabny krawat, spinki i skórzane buty. Panom poleca się krawaty jedwabne, gdyż są one szlachetne, dobrze się prezentują i są łatwe do wiązania. Jeśli zaś chodzi o poszetkę, to każdy elegancki mężczyzna powinien wiedzieć jak dobiera się ją do krawata. Poszetka i krawat nigdy nie powinny być wykonane z identycznego materiału. Powinny one być w tej samej tonacji ale jednocześnie mają delikatnie się różnić. Jeśli chodzi o oficjalne koszule to warto mieć chociaż dwie o różnych mankietach. Koszula na guziki jest mniej formalna ale za to bardzo uniwersalna. Z kolei koszule zapinane na spinki dodają elegancji i szyku stylizacji.

Jeśli chodzi o buty to mężczyzna jako podstawowego modelu używa butów czarnych. Jako druga para mogą służyć buty brązowe, które nosi się głównie latem i do godziny 18-tej, gdyż są to buty mniej formalne. 

Szafa mężczyny na swobodne wyjścia

Typowy mężczyzna oprócz oficjalnych okazji spotyka się także ze znajomymi w czasie wolnym i chciałby wtedy również wyglądać odpowiednio i czuć się komfortowo. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie jasna szara marynarka z jerseyu, bez podszewki. Doskonale nadaje się ona na mniej oficjalne wyjścia i jest strojem wygodnym. Taka marynarka idealnie będzie pasować do stylizacji sportowych, można ją łączyć też z jeansami. Taką marynarkę można założyć do spodni dresowych oraz do spodni typu chino. W takich swobodnych stylizacjach męskich bardzo dobrze sprawdzą się także t-shirty i koszulki polo. Warto wybierać kolory: czarny, granat i biały, które bardzo dobrze łączą się z innymi barwami.

Jeśli chodzi o kolory spodni to jako podstawowe warto kupić spodnie granatowe. Bardzo dobrym dopełnieniem będą sportowe buty sneakersy w kolorze białym lub innym, na przykład czarnym. Ponadto każdy mężczyzna na codzienne wyjścia powinien mieć w swojej szafie niezbyt długą, dobrze dopasowaną czarną kurtkę skórzaną. Dobrym dopełnieniem takiej kurtki będą ciemne i nieprzecierane jeansy. 

Każdy mężczyzna, który chce się dobrze prezentować na codzień i przy większych okazjach, powinien stworzyć pewną bazę pozwalającą na dobre łączenie ubrań w zestawy. Aby zawsze wyglądać elegancko warto też wybierać dobrej jakości ubrania, wykonane z naturalnych tkanin.