Nietypowe filmy o miłości. Lista 7 najciekawszych tytułów

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Typowe filmy romantyczne potrafią z czasem znudzić i widz ma ochotę znaleźć coś zupełnie nowego. Dziwaczni bohaterowie, oryginalne historie i związki, które nie są zgodne ze społecznymi normami. Poruszające i zadziwiające opowieści o prawdziwej miłości nie wpasowują się w żadne ramy, a poniżej znajdują się tego przykłady.

Kształt wody

Elisa jest niemą kobietą, która pracuje jako sprzątaczka w rządowym laboratorium. Od zawsze czuje się wyobcowana i samotna. Z nikim nie potrafi nawiązać bliższych relacji. Wszystko zmienia się jednak w momencie odkrycia wodnego stworzenia, na którym prowadzone są bolesne eksperymenty.

Tajemniczy stwór rozumie Elisę i nawiązuje z nią intymną więź, którą tylko oni są w stanie zrozumieć. Dochodzi między nimi do zbliżeń rodzących wiele pytań i wątpliwości. Jedyną odpowiedzią udzieloną przez reżysera Guillermo del Toro jest stwierdzenie, że prawdziwa miłość nie zna żadnych granic.

Ona

Film science-fiction opowiadający o losach Theodore’a wpadającego w sidła technologii. W niedalekiej przyszłości więzi ludzkie ulegają powolnemu zerwaniu i zapomnieniu, a odpowiedzialna za to jest sztuczna inteligencja. Taką właśnie istotą jest Samantha będącą bardziej zaawansowaną wersją współczesnej Alexy i Siri.

Theodore z czasem odkrywa, że zakochał się w zwykłym systemie operacyjnym. Co najdziwniejsze, czuje się z tym dobrze. Zaczyna korzystać z życia i cieszyć się każdym dniem. Samantha w tym czasie coraz bardziej się rozwija i poznaje własną tożsamość.

Miłość Larsa

Nietypowa komedia romantyczna, w której Lars Lindstrom szokuje swoich bliskich i psychiatrów. Ekscentryczny introwertyk jest typem samotnika. Nie potrafi nawiązać bliższych relacji nie tylko z kobietami, ale także z rodziną czy z kolegami z pracy. Dlatego właśnie szokująca dla jego najbliższych jest informacja, że umawia się z dziewczyną poznaną w Internecie.

Wszystko szybko zostaje zrozumiane, a rodzina Larsa postanawia skonsultować to z psychiatrą. Czy to normalne, żeby umawiać się z dmuchaną lalką wielkości człowieka i traktować ją jak prawdziwą osobę? Mimo wszystko najbliżsi Larsa postanawiają dostosować się do jego przekonań, aby poznać podłoże urojeń mężczyzny. Dmuchana lalka i Lars traktowani są normalnie i z szacunkiem, ale problem leży gdzie indziej. Bliscy powoli zaczynają naprawdę tolerować, a nawet lubić nietypową wybrankę serca.

Zakochany bez pamięci

Joel rozstał się z Clementine i odkrył, że dziewczyna sięgnęła po nowe możliwości oferowane przez technologię. Całkowicie wymazała ze swojej pamięci wspomnienia związane ze swoim byłym. Zdesperowany Joel postanawia zrobić to samo. W tym celu udaje się na zabieg i zagłębia się w swoich wspomnieniach. Odkrywa w nich, że są niesamowicie piękne i pełne ciepła, a teraz woli je pamiętać i cierpieć do końca życia niż pozwolić im odejść.

500 dni miłości

Wyjątkowy i poruszający film, który został nakręcony w oryginalny sposób. Poprzeplatane ze sobą sceny ukazują różne etapy relacji Toma i Summer. Chłopak jest pewien, że są dla siebie stworzeni i nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego ich związek bezpowrotnie się rozpada.

Film w wyjątkowy i prosty sposób wyjaśnia, że miłość nie zawsze musi być odwzajemniona. Nie warto też myśleć, że można być przeznaczonym tylko jednej osobie, bo miłość potrafi pojawić się niespodziewanie.

Edward Nożycoręki

Sympatyczny i pełen empatii cyborg został stworzony w tajemniczym zamku na wzgórzu. Kiedy jego twórca zmarł, Edward popadł w samotność, a ratunkiem okazała się aktywistka, która zabrała go do swojego domu. Problem w tym, że mężczyzna traktowany jest tam jak potwór stanowiący zagrożenie dla ludzi. Wszystko przez to, że nie jest człowiekiem, a zamiast dłoni ma ogromne nożyce.

Film opowiada o sile miłości i wierze we własne prawo do szczęścia. Każdy ma szansę na lepsze życie, o ile tylko odważy się po nią sięgnąć.

Moja łódź podwodna

Dwoje nastoletnich outsiderów nie jest zbyt popularnych w szkole. Chłopak będący typem samotnika i alternatywka z jego klasy. Ich związek zaczyna się przez dziewczynę, która chce wzbudzić zazdrość swojego byłego chłopaka. Z tego powodu wiąże się z Oliverem. Mają spotykać się tylko na pokaz, a także przestrzegać zasad takich jak nietrzymanie się za ręce, brak zaangażowania emocjonalnego czy zakaz używania zdrobnień. Jak to jednak w życiu bywa, wszystko zaczyna się powoli komplikować.