Jak zwiększyć maksymalnie swoją produktywność?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

W czasie pandemii wielu z nas jest przytoczonych obecną sytuacją i mamy problem z wykrzesaniem z siebie choć odrobiny produktywności. Zwłaszcza jeśli jesteśmy zmuszeni siedzieć w domu, może to być bardzo utrudnione. Są jednak sprawdzone sposoby, które pomogą nam się przezwyciężyć i odnaleźć na nowo motywację do działania i choć odrobinę wykorzystać nasz dzień.

Postaw na zdrową i zbilansowaną dietę

Nie od dziś wiadomo, że to jak się odżywiamy, ma niesamowity wpływ na nasz humor i na naszą produktywność. Jeśli nie będziemy jeść pełnowartościowych posiłków, nie dostarczymy swojemu organizmowi wystarczającej ilości energii, żeby poprawnie funkcjonować. Co za tym idzie, przez samą naszą dietę możemy chcieć przeleżeć cały dzień w łóżku, nie ruszając się w ogóle.

Jeśli wprowadzimy do niej owoce i warzywa oraz trochę więcej witamin, może się okazać, że taka zmiana wpłynie na nas pozytywnie, a my od razu poczujemy chęć do działania. Oczywiście dieta musi być przede wszystkim dostosowana do naszego stylu życia i zapotrzebowania kalorycznego.

Miej świadomość tego, co chcesz zrobić

Nie chodzi od razu o układanie dokładnego planu co do godziny, co będziemy danego dnia robić, w jakie miejsca pójdziemy albo jakich aktywności się podejmiemy. Dobrze jest jednak zdawać sobie sprawę z tego, co chcemy zrobić, chociaż w takim podstawowym zarysie. Nie musi być on nawet sporządzony w formie to do list albo rzeczy koniecznych do zrobienia. Po prostu kiedy zdamy sobie sprawę z tego, jakie mamy opcje, istnieje możliwość, że chętniej się do ich wykonywania zabierzemy. Najlepiej zrobić to dzień wcześniej wieczorem albo z samego rana w trakcie, albo nawet przed śniadaniem. Takie przygotowanie pomoże nam w głowie mniej więcej przygotować się na cały dzień.

Bądź dla siebie motywację

Jeśli na początku dnia pobudzisz się do działania, to najpewniej cały dzień spędzisz, robiąc coś. Natomiast jeśli już od rana będziesz leżeć w łóżku i przekonywać samą siebie, że nie warto z niego wstawać i w sumie nie masz nic ważnego do zrobienia, to prawdopodobnie nic przez cały dzień nie zrobisz.

Wielu z nas wystarczy jeden impuls do tego, żeby cały dzień zmienił się o 180 stopni. Jeśli zmusisz się do pierwszego działania, na przykład jeśli chcesz wysprzątać całe mieszkanie, zacznij dzień do posprzątania jednej półki z książkami, a potem będzie już dużo prościej. Dlatego ważne jest, żeby dać sobie taki impuls do działania, a wiadomo, że tylko od Ciebie może on wyjść.

Spróbuj się zainspirować

Na YouTube czy na Instagramie znajdziemy masę filmów i zdjęć, które prezentują nam osoby przygotowujące się do produktywnego dnia albo krótkie relacje z niego. Przeważnie widzimy tam ładne kadry i dużo zaangażowania osoby prowadzącej. Takie filmy są niektórym z nas bardzo potrzebne, żeby samodzielnie zmotywować się do tego, żeby faktycznie produktywnie spędzić nasz czas. Jeśli czujesz, że tego typu materiały pomagają Ci i inspirują, to obejrzyj sobie jeden lub dwa przed rozpoczęciem dnia.

Możesz nawet spróbować odtworzyć niektóre sceny, żeby poczuć się bardziej, jak w firmie i tym samym dać sobie luźne impuls do wzięcia się w garść i zrobienia tego co mamy do zrobienia.