Problemy z erekcją – przyczyny i leczenie

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Problemy z erekcją to wstydliwy problem, który towarzyszy mężczyznom w różnym wieku. U starszych jest to spowodowane obniżeniem się poziomu testosteronu wraz z wiekiem, jednak problem ten dotyka wielu młodych osób.

Związane jest to ze złą dietą i brakiem aktywności fizycznej, co prowadzi do wielu chorób, w tym nadwagi. Niski poziom testosteronu i nadmierny stres również mogą powodować problemy z erekcją. Niemniej jednak jest wiele sposobów, które pozwolą ci uporać się z problemem. 

Problemy z erekcją często spowodowane są chorobami ze strony układu krążenia takimi jak miażdżyca bądź cukrzyca. Stąd też niezbędne będzie wprowadzenie pewnych zmian w życiu, które wpłyną na funkcjonowanie organizmu. Warto ograniczyć ilość cukru w diecie, co pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną. Spożywaj regularnie warzywa i owoce, które są źródłem cennych witamin, minerałów, a także zawierają błonnik chroniący przed wieloma chorobami. Błonnik wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu, co zapobiega miażdżycy, a także spowalnia wchłanianie cukru, co z kolei chroni przed cukrzycą. 

Na utrzymanie pełnego wzwodu wpływa odpowiedni poziom testosteronu, a niestety wielu mężczyzn cierpi na jego niedobór. Spowodowane jest to głównie przez dietę i brak aktywności fizycznej, jednak czasem wpływ na to mają również niektóre choroby. Większe spożycie nienasyconych kwasów tłuszczowych wspiera produkcję testosteronu. Magnez, cynk i witamina B6 przyjmowane przed snem w znacznym stopniu zwiększają produkcję męskiego hormonu w organizmie, co przy dłuższym stosowaniu wpłynie na utrzymanie erekcji. Niemniej jednak, aby utrzymać odpowiedni poziom testosteronu niezbędne są ćwiczenia fizyczne nastawione na rozwój mięśni. Odpowiedni stosunek masy mięśniowej do tkanki tłuszczowej jest ważny dla zachowania równowagi w organizmie. Zbyt dużo tłuszczu prowadzi do zwiększonej produkcji estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych, co również powoduje problemy z erekcją. 

Jeśli chodzi o stosowanie suplementów, to warto sięgnąć po cynk, magnez i witaminę B6, które należy stosować na około pół godziny przed snem. Boostery testosteronu także będą pomocne w leczeniu problemów z erekcją. Suplementy tego typu zawierają głównie buzdyganek naziemny bogaty w składniki, które w organizmie pełnią rolę testosteronu. Boostery zawierają również substancje pobudzające, a także te przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Problemy z erekcją są spowodowane przez choroby układu krążenia, stąd też wartość stosować argininę. Arginina poprawia ukrwienie tkanek, w tym również tkanek prącia, co ułatwia osiągnięcie i utrzymanie erekcji. 

Co ważne trzeba regularnie ćwiczyć zarówno siłowo, jak i wytrzymałościowo. Treningi siłowe wpływają na wzrost poziomu testosteronu w organizmie, a także przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Trening cardio i interwały wpływają na szybsze spalanie tłuszczu, a także wspomagają pracę serca i poprawiają krążenie. Staraj się ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu, a także spędzaj aktywnie czas wolny. Pomoże ci to uporać się z nadwagą i utrzymać odpowiednią wagę ciała. To z kolei w znacznym stopniu wpływa na prawidłową erekcję. 

Nadmierny stres jest często spotykanym problemem, który wpływa negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu, w tym również na libido i erekcję. Staraj się spać 7-8 godzin dziennie, co pozwoli zredukować negatywne skutki stresu. W czasie snu organizm regeneruje się, co dotyczy zarówno ciala, jak i psychiki. Wprowadź w swoje życie praktyki relaksacyjne takie jak medytacja bądź joga. W ten sposób uspokoisz umysł i lepiej zniesiesz sytuacje stresowe. Kiedy w twoim życiu pojawią się sytuacje stresowe, staraj się uspokoić wykonując kilka głębokich oddechów. Warto stosować adaptogeny takie jak ashwagandha, która pomaga w zmniejszeniu odczuwanego stresu.