Instagram Warszawa. 14 najbardziej instagramowych miejsc w stolicy

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Chcesz zrobić wspaniałe instagramowe zdjęcia, które przykuwają wzrok i zachęcają do obserwowania profilu? W Warszawie jest wiele wyjątkowych miejsc oferujących niepowtarzalne kadry. Skorzystaj z nich, aby wyróżnić się w mediach społecznościowych!

Stare Miasto

Na początek coś oczywistego. Stare Miasto w Warszawie zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To wspaniałe miejsce zachwyca o każdej porze roku. Latem słońce pięknie oświetla wąskie uliczki, nadając im niepowtarzalnego charakteru i klimatu. Z kolei zimą wszystko rozświetlone jest świątecznym iluminacjami, które znakomicie wyglądają na każdym zdjęciu. Wszystko to w otoczeniu zabytkowych budynków i kolorowych kamienic.

Warszawska palma

Nie każdy może pozwolić sobie na podróż do Kalifornii tylko po to, aby zrobić sobie zdjęcie z palmami. Na szczęście nie ma takiej potrzeby, ponieważ przy Rondzie De Gaulle’a rośnie wyjątkowe, charakterystyczne drzewo. Jeśli chce się zrobić niepowtarzalne zdjęcie z warszawską palmą, dobrze jest wybrać się do niej o zachodzie słońca.

Łazienki Królewskie

Jedno z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Warszawie. Łazienki Królewskie oferują piękne widoki, urokliwe alejki i wyjątkowy spokój. Zadbany park aż się prosi, aby zrobić w nim zdjęcia, które znajdą się na Instagramie. Ciekawostką jest, że jest to prawdopodobnie ostatnie miejsce, gdzie wciąż funkcjonuje zawód latarnika, który o zmroku rozpala latarnie i zagasza je nad ranem.

Muzeum Neonów

Każdy wie, że neony są znakomitym tłem dla różnorodnych zdjęć. Wpasowują się w wiele klimatów, takich jak chociażby popularny cyberpunk czy miasto przyszłości. W oświetleniu neonów każdy wygląda nieziemsko i zbiera tysiące polubień pod zdjęciami.

Błękitny wieżowiec

Miejsce doskonałe do zdjęć o każdej porze roku i przy każdej pogodzie. Wysoki wieżowiec na Placu Bankowym ma elewację wykonaną ze szkła refleksyjnego. Z tego powodu jest wręcz doskonałym miejscem do robienia zdjęć, które na długo zapadają w pamięć.

Most Gdański

Tutaj przyjeżdżają fotografowie z całej Polski. Most Gdański oferuje aż trzy niepowtarzalne scenerie, które warto wykorzystać. Pierwszą z nich są tory tramwajowe. Można na nich zrobić wyjątkowe zdjęcia z oryginalnym i niepowtarzalnym tłem. Trzeba jednak uważać, bo jest to aktywna trasa z jeżdżącymi tramwajami. Drugą opcją są spiralne schody wykonane bez dodatkowych podpór. O zachodzie słońca robią bajeczne wrażenie, które łatwo jest oddać na fotografiach. Trzecią możliwością jest roztaczająca się panorama na Wisłę oraz Warszawę.

Rondo Daszyńskiego

Oglądając filmy amerykańskie, często widzi się bohaterów uciekających lub goniących kogoś po schodach znajdujących się na zewnątrz budynku. Takie kadry można znaleźć również w Warszawie. To właśnie obok Ronda Daszyńskiego znajduje się budynek z jasną elewacją i niebieską klatką zewnętrzną.

Politechnika Warszawska

Zabytkowy budynek oferuje kadry, obok których nie da się przejść obojętnie. Nie bez powodu często organizowane są tutaj sesje ślubne. Symetryczne wnętrze, dwukondygnacyjny dziedziniec i szklany dach z kolorową mozaiką dają ogromne możliwości. Nawet najprostsze kadry robią ogromne wrażenie, a profesjonalne podejście do tematu jest gwarancją sukcesu na Instagramie.

Ochota

Osiedle pełne urokliwych zakamarków, pięknych parków i zabytkowych kamienic. W tym miejscu zdjęcia na Instagram najlepiej jest robić jesienią, kiedy wszystko otulone jest bajeczną czerwienią i złotem spadających liści.

Ulica Złota

Obowiązkowy punkt dla każdego influencera. Z ulicy Złotej roztacza się wspaniały widok na Pałac Kultury i Nauki, a zabytkowy budynek w rewelacyjny sposób kontrastuje z nowoczesnymi biurowcami.

Metro Centrum Nauki Kopernika

Każda stacja metra w Warszawie wygląda zupełnie inaczej, jednak to właśnie Metro Centrum Nauki Kopernika przyciąga najwięcej osób. Podświetlony tunel nad ruchomymi schodami pozwala poczuć się jak w przyszłości, a futurystyczne zdjęcia robią oszołamiające wrażenie.

Galeria Zachęta

Niezwykłe miejsce, w którym można zrobić wiele klimatycznych zdjęć na Instagrama. Czarne lampiony i poręcze kontrastują z białymi ścianami i szarymi schodami. Wszystko to sprawia, że fotografie wykonane w Zachęcie urzekają.

Tunel trasy W-Z

Instagramowe miejsce, którego nie można pominąć. Ściany tunelu odbijają światła samochodów i tworzą kosmiczne wrażenie. Chociaż trasa przeznaczona jest jedynie dla ruchu ulicznego, to zdjęcia można zrobić bezpiecznie z chodnika, tuż przy wjeździe do tunelu.