Netflix and chill – co to znaczy?

Autor: Maciek

Dziennikarz serwisu ModnyChlopak.pl

Netflix and chill to wydawać by się mogło wspólny relaks przed telewizorem, jednak nic bardziej mylnego. Zwrot ten znaleźć można głównie w aplikacjach randkowych wśród zainteresowań. Wiele osób myśli, że chodzi jedynie o relaksowania się podczas oglądania ulubionych filmów czy seriali na Netflixie. 

Netflix and chill to określenie używane głównie przez młode osoby. Oznacza niezobowiązujące spotkanie, podczas którego oglądanie filmów jest tylko pretekstem do uprawiania seksu. Przygodny seks, czyli z angielskiego one night stand to niezobowiązujące spotkanie w wiadomym celu. Podobnie jest w przypadku Netflix and chill, jednak tutaj całość jest okraszona filmem, który pełni niejako rolę gry wstępnej. Oglądanie horroru czy komedii romantycznej ułatwia nawiązanie kontaktu, jak chociażby przytulenie czy złapanie za rękę, a od tego w odpowiedniej atmosferze łatwa jest droga do przeżywania rozkoszy. 

Spotykając się na Netflix and chill nie zawsze wiesz czego się spodziewać. Większość osób rozumie ideę tego powiedzenia, jednak nie zawsze dochodzi do stosunku. Na to czy będziecie uprawiać seks na spotkaniu wpływa wiele aspektów takich jak panująca atmosfera czy wybrany film. Niemniej jednak warto się przygotować na taką ewentualność. Warto wybrać film, w którym pojawiają się sceny miłości. Nagość widoczna na ekranie może rozbudzić w was chęć na stosunek. Z kolei horror zmusza osobę, która się boi do przytulenia się, co również buduje napięcie seksualne, które może przerodzić się w coś więcej. 

Netflix and chill i co dalej?

Widząc informację o tym, że czyjeś hobby to Netflix and chill można domyślać się o jego zamiarach. Osoba ta raczej nie szuka stałego związku, a jedynie niezobowiązujących spotkań, jednak jak wiadomo życie pisze różne scenariusze. Może okazać się, że z pozoru niezobowiązujące spotkanie przerodzi się w coś więcej.